• کد خبر: 24545
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه 25 مرداد 1392 - 08:23
  یادداشت/
  برای دومین مرتبه امام جمعه اشکذر تذکری را در خطبه های نمازعید فطر در رابطه با سیل مهاجرت بی رویه و اجاره منازل مسکونی شهروندان به افراد ناشناس و بعضا بی هویت دادند که مسئولین با تدبیر و مردم با هوشیاری باید این مشکل را مرتفع کنند.

  اشکذر نیوز : برای دومین مرتبه امام جمعه اشکذر تذکری را در خطبه های نمازعید فطر در رابطه با سیل مهاجرت بی رویه و اجاره منازل مسکونی شهروندان به افراد ناشناس و بعضا بی هویت دادند.

  این تذکر از ابعاد مختلف قابل بررسی و پیگیری که متاسفانه در هفته گذشته اصلا به آن پرداخته نشد و تبعات آن به مانند عوارض کارخانجات آلاینده موقعی نمایان می شود که کار از کار گذشته و باید حسرت سالهای از دست رفته را بخوریم.

  گواه این موضوع را در خیابانهای اشکذر به وفور می توان مشاهده کرد افرادی که با لباس هایی متفاوت با فرهنگ مردم دارالعباده استان در خیابان در حال تردد هستند و یا افزایش آمار اعتیاد و سرقت در شهرمان .

  این مهاجران که برخی از این افراد ممکن است بدلیل سوپیشینه از شهر خود ترد شده اند و اکنون به راحتی در اینجا سکنی گزیده اند فرقی نمی کند که در رضوانشهر ، فیروزآباد و یا اشکذر ساکن باشند معضلات فرهنگی و اجتماعی که بوجود خواهند آورد مانند ویروس سرایت خواهد کرد و دامن همه را خواهد گرفت.

  مسئولین دولتی در گذشته  بدون توجه شرایط منطقه ای وفرهنگی و … با ایجاد صنایع در یک استان باعث ایجاد عدم تعادل در ترکیب جمعیتی و بوجود آمدن معضلات عدیده ای از جمله معضلات فرهنگی و اجتماعی گردیدند.

  و  تعداد قلیلی از مردم اشکذر صرفا جهت منافع خود و بدون توجه به منافع جمع و جهت دریافت مقدار ناچیزی اجاره بها اقدام به اجاره دادن منازل مسکونی خود نموده اند.

  این معضل فقط با تدبیر مسئولین کشور و استان و هوشیاری شهروندان قابل حل خواهد بود .

  وضعیت امروز اشکذر به مانند درختی است که از برون بسیار زیبا است اما از درون در حال پوک شدن است.

  این ها بخشی از تذکراتی بود در صحبتهای امام جمعه اشکذر نیز مورد تاکید بود.

  حال سوال این است هویتی که مردم ما به دنبال آن هستند آیا تا چند سال آینده چیزی از آن باقی خواهد ماند؟!

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/0rLMr

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *