• کد خبر: 23813
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه 22 تیر 1392 - 07:55
  در پی رفع مشکل آب مردم شهر یزد
  حفر هشت حلقه چاه آب در اشکذر! در راستای حل مشکل کمبود آب شهر یزد در ایام تابستان،شهروندان باید توجه داشته باشند در صورت استفاده بیش از حد معمول از آب شرب، دچار کمبود آب و جیره‌بندی خواهیم شد.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد، گفت: گرمای بی سابقه و خشکسالی طولانی باعث کاهش آب‌های زیر‌زمینی در سطح استان شده است.

  به گزارش اشکذر نیوز، “حیدر نوروزی” در بازدید از عملیات حفر چاه آب در اشکذر با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته در راستای حل مشکل کمبود آب شهر یزد در ایام تابستان، اظهار کرد: شهروندان باید توجه داشته باشند در صورت استفاده بیش از حد معمول از آب شرب، دچار کمبود آب و جیره‌بندی خواهیم شد.

  وی اضافه کرد: گرمای بی سابقه و خشکسالی طولانی باعث کاهش آب‌های زیر‌زمینی در سطح استان شده است.

  “غلامرضا برزگری” مدیر کل مدیریت بحران استان نیز با اشاره به میزان بارندگی امسال، گفت: بارندگی رضایت بخش بوده ولی به دلیل عدم بارش در زمان و مکان مناسب، نتوانسته بر آب‌های زیر زمینی اثر بگذارد، بنابراین همچنان دچار محدودت در این زمینه هستیم.

  وی افزود: در شرایط کنونی بیشترین مصرف آب وجود دارد، که با حفر چاه  امیدواریم مشکل کمبود آب حل شود.

  “علی اسلامی” مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد نیز این استان را دارای اقلیم آب و هوایی گرم دانست و خاطرنشان کرد: آب انتقالی از استان اصفهان با 15 درصد کاهش روبرو بوده که برای رفع این مشکل مجبور به استفاده از منابع آبی استان هستیم.

  وی با بیان این‌که برخی از نقاط شهر یزد از جمله حسن‌آباد به دلیل واقع شدن در بلندی و انتهای شبکه انتقال، دچار قطعی آب در ساعاتی از شبانه‌روز هستند، گفت: چاه‌هایی در چرخاب اشکذر در حال حفاری است که امیدواریم در چند روز آینده، مشکل آّب شهر یزد را به صورت مقطعی برطرف کند.

  اسلامی تعداد چاه داخل مدار شهر یزد را 70 حلقه اعلام و تصریح کرد: 60 درصد آب مصرفی در شهر یزد از منابع داخلی است.

  منبع:ایسنا

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/MY6AU

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  2 پاسخ به “هشداری جدی به مردم اشکذر!”

  1. دلسوز گفت:

   مردم به گوش باشید که مسئولین دارن حق این شهرستان رو علنن پایمال میکنن!دارن آب اشکذر رو می برن یزد بعد ما باید بی آبی بکشیم!بی آبی یزد به اشکذر چه؟مگه مسئولینم چه گلی به سر اشکذر زدن که حالا آب اشکذر را می برن یزد؟!
   نه بیمارستان!نه استخر!نه سینما!نه پارک درست حسابی!نه محیطی تفریحی!اونم از لاشه لاشه کردن اشکذر که هر تیکه آن را کندند و به میبد دادن!چیکار برا اشکذر کردید که حالا آب از اشکذر می برید؟اشکذریها هوشیار باشید که حق تان بازم داره پایمال میشه

  2. محمد گفت:

   گل گفتی ! مسئولین دیواری کوتاه تر از اشکذر پیدا نکردند

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *