اشکذر خبر

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124

هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی استان یزد اضافه می‌شود/مرکز تحقیقات انرژی خورشیدی در یزد راه‏ اندازی می‎شود

شناسه خبر : 31162 | تاریخ انتشار : : 12 شهریور 1393 - 17:08 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، “محمدحسين صباغ‌زادگان” در گفت‌وگو با ايسنا، گفت:‌ صنعت برق استان اين ادعا را دارد كه يكي از پايدارترين شبكه‌هاي برق كشور را در اختیار دارد و با وجود مصرف بسيار زياد انرژي در تابستان گرم سال‎جاري كه همزمان با ماه مبارك رمضان نیز بود، توانست برق مورد نیاز مردم استان را […]

به گزارش اشکذر نیوز، “محمدحسين صباغ‌زادگان” در گفت‌وگو با ايسنا، گفت:‌ صنعت برق استان اين ادعا را دارد كه يكي از پايدارترين شبكه‌هاي برق كشور را در اختیار دارد و با وجود مصرف بسيار زياد انرژي در تابستان گرم سال‎جاري كه همزمان با ماه مبارك رمضان نیز بود، توانست برق مورد نیاز مردم استان را بدون کوچکترین مشکلی تامین کند.

وی پيك مصرف استان در سال گذشته را یکهزار و 74 مگاوات ذکر کرد و گفت: این رقم در تابستان سال جاری با حدود 9.8 درصد افزایش به یکهزار و 180 مگاوات رسيد.

صباغزادگان قدرت نصب‌شده نيروگاهي در استان يزد تا ابتدای سال جاری را یکهزار و 620 مگاوات ذکر کرد و گفت: با راه‎اندازی یک باب نیروگاه بخش خصوصی در اردکان به قدرت 160 مگاوات در تيرماه امسال، قدرت نیروگاهی استان به یکهزار و 780 مگاوات در سال جاری افزایش یافت.

وي با اشاره به فعالیت کنونی چهار نيروگاه‌ بزرگ در استان، این نيروگاه‎ها را شامل نيروگاه سيكل تركيبي يزد به ظرفیت یکهزار مگاوات و نيروگاه سيكل تركيبي شيركوه(BOO) با ظرفیت 500 مگاوات، نيروگاه زنبق با ظرفیت 100 مگاوات و نيروگاه سرو اردكان (BOO) به ظرفیت 160مگاوات برشمرد و گفت: به جز نیروگاه سیکل ترکیبی یزد، مابقی این نیروگاه‎ها متعلق به بخش خصوصی است.

این مسئول همچنین از در حال ساخت بودن دو باب نيروگاه جدید در استان خبر داد و گفت: دو نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت هر کدام 500 مگاوات در شهرستان‎های اردکان و صدوق در حال ساخت است که با تکمیل این دو نیروگاه، ظرفیت نیروگاهی استان به دو هزار و 780 مگاوات افزایش خواهد یافت.

صباغ‌زادگان در رابطه با بهره‎گیری استان از انرژيخورشيدي در تولید برق، گفت: در رابطه با انرژي‌هاي خورشيدي تا به حال چند واحد توليد انرژي خورشيدي در استان راه‎اندازی شده است که از آن جمله می‎توان به سلول‎های فوقوسل خورشیدی برق منطقه‎ای به ظرفیت 161 كيلووات و نیز سلول‏های فتوسل خورشیدی شركت توزيع برق استانبه ظرفیت 137كيلووات اشاره کرد.

وی همچنین در این باره از عقد تفاهم‌نامه‌اي با دانشگاه یزد به منظور ایجاد مرکز تحقیقات انرژی خورشیدی و انرژی‏‌های تجدیدپذیر اشاره کرد و گفت: در این مورد در حال پیگیری ایجاد این مرکز هستیم.

مدیر عامل برق منطقه‎ای یزد در پایان نیز از افتتاح دو طرح برق منطقه‎ای در هفته دولت اخیر خبر داد و تصریح کرد: این طرح‎ها شامل پست 400 كيلووات سرو اردكان به همت بخش خصوصی و ایجاد خط 400 كيلووات تغذيه‌كننده‌ي پست سرو اردكان توسط برق منطقه‌اي به طول حدود 16 كيلومتر، بوده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/WBEGY

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124