اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

نیمی از اسب‌های اصیل عرب کشور متعلق به استان یزد است/ یک سوم باشگاه های سراسر کشور در یزد

شناسه خبر : 26918 | تاریخ انتشار : : 21 دی 1392 - 13:55 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، همایش آشنائی با ورزش سوار کاری  و پرورش اسب و برر سی آن از نظر اسلامی و اقتصادی شامگاه پنجشنبه با حضور رئیس هیات سوار کاری یزد، کارشناسان اسب سواری و امام جمعه موقت بهاباد، رئیس و اعضای شورای شهر، شهردار، سر پرست بخشداری مرکزی و جمعی از مسئولین به همت […]

به گزارش اشکذر نیوز، همایش آشنائی با ورزش سوار کاری  و پرورش اسب و برر سی آن از نظر اسلامی و اقتصادی شامگاه پنجشنبه با حضور رئیس هیات سوار کاری یزد، کارشناسان اسب سواری و امام جمعه موقت بهاباد، رئیس و اعضای شورای شهر، شهردار، سر پرست بخشداری مرکزی و جمعی از مسئولین به همت هیات سوارکاری  شهرستان بهاباد در محل سالن فرهنگی هنری آخوند ملاعبد الله  بهاباد برگزار شد.

امام جمعه موقت شهرستان بهاباد در این مراسم در ارتباط با ورزش سوار کاری در اسلام با توجه به آیات و روایات در قران و سخنان ائمه از جمله پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم  اظهار کرد: اسب دوانی و پرورش اسب در اسلام، مورد توجه فراوان قرار گرفته است.

حجت الاسلام محمد علی اخوان افزود: در قرآن و احادیث، اسب به صور مختلف و از جهات متعدد، به ویژه از دیدگاه نظامی و رزمی، مورد تمجید و تقدیر قرار گرفته است، خداوند متعال در قرآن به رزمندگان اسلام دستور می دهد که همیشه اسبان جنگی را آماده و مهیّا نگهدارند، “واعدوا لهم ما استطعتم من قوّة و من رباط الخیل ترهبون به عدوالله عدوکم”، هر چه در توان دارید، از نیرو و اسب های آماده بسیج کنید، تا با این [تدارکات]، دشمن خدا و دشمن خودتان را بترسانید”.

احمد زارع پور رئیس هیئت سوار کاری استان یزد هم در ادامه این همایش در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان این همایش در شهرستان بهاباد گفت: با توجه به پتانسیلی که دراستان یزد وجود دارد، این استان  با داشتن نیمی از اسب‌های اصیل عرب کشور به  قطب پرورش اسب اصیل عرب تبدیل شده است.

وی افزود: بیش از نیمی از اسب های اصیل عرب ایرانی و اسب هائی نظیر توربره، دخون دره شور و اسب های ترکمن را که در اختیار داریم متعلق به استان یزد است.

رئیس هیئت سوارکاری استان یزد گفت: این پتانسیل که در استان ایجاد شده سبب گردیده ما در قسمت اسب عرب ایران رتبه اول و در قسمت دخون و دره شور رتبه دوم را در کشور را به خود اختصاص دهیم.

زارع پور تصریح کرد: در استان یزد بالغ بر 100 باشگاه سوارکاری داریم که یک سوم باشگاه های سراسر کشور به حساب می آید.

 

منبع: یزد رسا

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/LAWc2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124