• کد خبر: 25952
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: دوشنبه 20 آبان 1392 - 19:58
  فرماندار یزد:
  فرماندار یزد با اشاره به نیاز این شهرستان به احداث کتابخانه گفت: به دلیل کمبود بودجه، نیاز به حضور خیران در عرصه کتابخانه‌سازی در شهرستان یزد به شدت احساس می‌شود.

  به گزارش اشکذر نیوز، عزیزالله سیفی ظهر امروز در جمع اعضای نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد، اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی باعث جلوگیری از بروز بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه شده و پیشرفت و ترقی اقشار مختلف و جامعه را تسریع می‌بخشد.

  وی افزود: افزایش عزت نفس، آرامش روحی و روانی و خودشناسی از آثار و دستاوردهای مطالعه و کتابخوانی است و اقشار مختلف به ویژه نسل جوان و نوجوان می‌توانند با مطالعه از تجربیات و درس‌های گذشتگان و برترین‌های هر رشته استفاده کنند.

  فرماندار یزد ادامه داد: کتاب دوستی مهربان است که تمام علم و توانایی فرد را در اختیار مراجعه کننده خود قرار می‌دهد و نویسنده هر کتاب نیز تلاش می‌کند مطالب کامل و جامع و خلاصه شده از تجربیات خود را به رشته تحریر درآورد.

  سیفی تصریح کرد: با توجه به کمبود بودجه دولتی، امکان احداث کتابخانه‌های جدید در برخی از مناطق مرکز استان امکان‌پذیر نیست و از خیران دارالعباده می‌خواهیم تا در زمینه احداث کتابخانه، یاری‌رسان نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد باشند.

  وی بیان کرد: هر اقدامی که باعث ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین مردم شود، امری نیکوست که به افزایش ذخیره فرهنگ جامعه کمک می‌کند و احداث کتابخانه نیز ثوابی ماندگار و فناناپذیر است.

  فرماندار یزد گفت: در برخی از نقاط شهرستان یزد، احداث کتابخانه جدید به شدت مورد نیاز است و در صورت مراجعه خیران، نسبت به اختصاص زمین، همکاری لازم صورت خواهد گرفت و در منطقه محمدآباد نیز از طرف شورای این منطقه، اختصاص زمین برای ساخت کتابخانه جدید تقبل شده است.

  در این نشست همچنین اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد به بیان برنامه‌های خود در هفته کتاب پرداختند.

  از 25 آبان تا دوم آذرماه، به عنوان هفته کتاب تعیین و نامگذاری شده است.
  *فارس*

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/SO3o1

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *