اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

نوبت آزمون سخت منتخبین جدید شوراهای اسلامی شهر اشکذر

شناسه خبر : 64225 | تاریخ انتشار : : 06 خرداد 1396 - 18:55 | ارسال توسط :

اشکذر خبر: تصمیم‌گیری و انتخاب شهردار، همچنین بررسی کمبودها و نارسایی‌های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و اقتصادی، رفاهی و برنامه‌ریزی در خصوص رفع این مشکلات به کمک شهرداری و دیگر نهادها با تشریک‌مساعی مردم در صدر وظایف شورای اسلامی شهر و روستا ذکرشده است. مردم شهرستان اشکذر در آخرین جمعهٔ اردیبهشت‌ماه سال 96 با حضور […]

اشکذر خبر: تصمیم‌گیری و انتخاب شهردار، همچنین بررسی کمبودها و نارسایی‌های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و اقتصادی، رفاهی و برنامه‌ریزی در خصوص رفع این مشکلات به کمک شهرداری و دیگر نهادها با تشریک‌مساعی مردم در صدر وظایف شورای اسلامی شهر و روستا ذکرشده است.

مردم شهرستان اشکذر در آخرین جمعهٔ اردیبهشت‌ماه سال 96 با حضور حداکثری حماسه آفریدند و هم‌اکنون وظیفه اعضای جدید شورای شهر و روستا شهرستان است که به این میزان حمایت همشهریان را پاسخ درخوری دهند.

اما مردم شهر اشکذر درحالی‌که امکان انتخاب بین گزینه های با سلایق مختلف و متنوع را داشتند پنج نفر را برای سکان‌داری شورای شهر انتخاب کردند؛ شاید از نکات مهم این دوره از شورای شهر توجه و اعتماد مردم به جوانان و بانوان همچنین حضور یک نماینده از فیروزآباد در جمع شورای شهر می‌باشد که شایسته است با توجه به پیام مردم در انتخاب اعضای شورای شهر، این شورا بیش‌ازپیش به رضوانشهر و فیروزآباد توجه کند.

اما نکتهٔ که جالب‌توجه است انتظارات بجا و به‌حق اهالی از شورا است؛ آن‌ها باید تصمیمات شجاعانه، آگاهانه و آینده‌نگرانه همچون تصمیم انتخاب شهردار بومی توسط شورای قبل را اتخاذ کنند که هم‌اکنون این تصمیم باعث افتخار شهر‌است.

شاید اصلی‌ترین ویژگی این شورا این باشد که اگر فرد در کار منفعل باشد ازلحاظ قانونی نمی‌توان فشاری به او آورد اما اگر فرد منتخب به‌قصد خدمت آمده باشد پایانی برای کار در این جایگاه برای او نیست.

از دیگر انتظارات به‌حق مردم اشکذر پیگیری مجدانه وضعیت اسفناک آلاینده‌های شهری است ازجمله کارخانهٔ جات بزرگ فولاد است که بدون توجه به استانداردهای زیست‌محیطی فعالیت می‌کند و حال شاهدیم که آنان هیچ تلاشی در جهت رفع این معضل ندارد بلکه بر توسعه این صنعت نیز پافشاری می‌کنند.

شاید کوچک‌ترین درخواست مردم این باشد کارخانه‌های آلاینده دیگر همچون کارخانه‌های متعدد کاشی، پتروشیمی و سایر آن‌ها که حاضر به رعایت استانداردهای زیست‌محیطی نیستند سد محکمی به نام شورای شهر و شهرداری را در مقابل خود ببینند.

این میزان از بی‌مسئولیتی آنجا دردآور‌است که کارخانهٔ فولاد و دیگر کارخانه‌ها نه خود را ملزم به توضیح و برخورد محترمانه با مردم نمی‌دانند و نه حتی حاضر به کوچک‌ترین سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگی و اجتماعی، رفاهی شهرستان هستند.

همچنین شورای شهر موظف است ادارات و ارگان‌های شهرستان را برای منتقل کردن ساختمان اداری خود به سایر نقاط شهر اقناع کند تا از ترافیک فلج‌کننده، تمرکز خدمات و دیگر مشکلات پیش رو در خیابان امام خمینی اشکذر بکا هد که این تجمیع امکانات در یک بخش کوچک شهر باعث سودجویی بخش کوچکی افراد شده است.

شورای اسلامی می‌تواند خیران محلی را توجیه کند و سرمایه آنان را در بخش‌های آموزشی، درمانی، رفاهی و ورزشی جهت‌دهی و ساماندهی کند.

از دیگر وظیفهٔ شورای اسلامی شهر و روستا چاره‌جویی درباره‌ی وضعیت نابسامان ساخت‌وسازهای شهری است از پیگیری تا اصلاح و تغییر طرح‌های شهرسازی صدالبته با در نظر گرفتن صلاح عمومی و نه صلاح افراد یا گروهی خاص است.

امیداست با شورای شهری پیگیر و وظیفه‌شناس در رأس مسائل شهری توان و تلاش مردم در جهت رشد و اعتلای شهرستان اشکذر مورداستفاده قرار گیرد.

به امید آینده‌ای با اشکذر آباد و اشکذری سرافراز

ا. اشک

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/6cDYT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124