نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، برای پیگیری مجدد مطالبات معلمان خرید خدمات قول مساعد داد و گفت: پیگیر هستیم تا بتوانیم مشکلات این معلمان را حل کنیم.

به گزارش اشکذر حبر، “محمد صالح جوکار” با اشاره به اینکه «معلمان خرید خدمات» حق دارند، ناراحت باشند، افزود: پس از گذشت چهار ماه از آغاز سال تحصیلی، متأسفانه حقوقشان به‌صورت کامل پرداخت نشده است؛ برای تبدیل وضعیت در طول این مدت، ۲ دستور از وزیر آموزش و پرورش گرفته شد ؛ ولی متأسفانه به دلیل مخالفت سازمان امور اداری و استخدامی، تا این لحظه اقدامی برای عملیاتی شدن این دستور، صورت نپذیرفته است.

وی به مشکلات معلمان خرید خدمات آموزشی اشاره کرد و اظهار داشت: این قشر زحمت‌کش، سال‌ها زحمات بسیاری برای آموزش و پرورش فرزندان این مرز و بوم کشیده‌اند، ولی همچنان تعیین تکلیف نشده‌اند و چون ردیف استخدامی برایشان تعریف‌نشده، سازمان برنامه‌ و بودجه، اعتباری برای جذب و استخدام آن‌ها اختصاص نمی‌دهد؛ سال گذشته از طریق صنایع و معادن استان مبالغی اخذ و بخشی از حقوقشان پرداخت شد.

وی با تأکید بر به رسمیت شناختن حق اعتراض برای معلمان خرید خدمات گفت: اعتراض به وضع موجود، حق این معلمان عزیز است؛ ولی تعطیلی کلاس‌های درس دانش‌آموزان، به خاطر رفع نشدن مشکل استخدام این قشر خدوم، اقدام درستی نیست چون تعطیلی کلاس‌های درس، سبب بروز مشکلاتی برای خانواده‌ها و دانش آموزان و ایجاد بی نظمی در امر آموزش کشور خواهد شد.

جوکار افزود: اکنون پیگیر مجوز جذب از سازمان امور اداری و استخدامی کشور هستیم، تا با صدور مجوز ، معلمان خرید خدمات به قرارداد کار معین تبدیل وضعیت شوند و تعداد معلمان خرید خدمات در سطح کشور ۲۰ هزار نفر هستند.

افزون بر ۳۵۰ هزار دانش آموز در یکهزار و ۵۰۰ باب مدرسه استان یزد مشغول به تحصیل هستند و این استان ۷۰۰ معلم خرید خدمت دارد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/V5Hn3