اشکذر خبر

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124

نماز جمعه رستاق در روستای ابراهیم‌آباد برگزار شد

شناسه خبر : 94607 | تاریخ انتشار : : 18 مهر 1399 - 22:25 | ارسال توسط :

در حاشیه نماز جمعه اعضای شورای اسلامی روستای ابراهیم آباد با امام جمعه رستاق دیدار و در این دیدار حجه الاسلام دلاوری توصیه نمود تا شورای اسلامی این روستا در برگزاری محافل دینی مثل نمازهای جماعت و مجالس روضه خوانی نقش داشته باشند و مدیریت رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی را بر عهده بگیرند.

به گزارش اشکذر خبر؛ آئین عبادی سیاسی نمازجمعه در میعادگاه نمازجمعه ابراهیم آباد رستاق به امامت حجه‌الاسلام دلاوری برگزار شد.

دلاوری در خطبه اول به تفسیر آیه ۱۰۰ سوره مبارکه مائده پرداخت و گفت: ملاک در ارزش‌ها، حق و باطل است و ما باید مواظب باشیم اکثریت و فراوانی در یک گروه ما را فریب ندهد و با خرد و رعایت تقوا حق را از باطل تشخیص دهیم و تسلیم موج و هیاهوی جمعیت نشویم.

خطیب جمعه رستاق بیان داشت: بنابر آیه ۱۰۰ سوره مائده منطقِ “خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو” خلاف قرآن است و ما باید رستگاری خود را طبق آیه شریفه از راه خرد و عقل و رعایت تقوا به دست آوریم.

وی در خطبه دوم ضمن آرزوی قبولی عزاداری‌ها در اربعین و عرض تسلیت ایام دهه آخر ماه صفر بیان کرد: درس ها و عبرت های عاشورا باید مورد توجه قرار گیرد تا سرمشق زندگی امروز ما باشد،

دلاوری گفت: مردم کوفه در شناخت امام زمان خود ناتوان بودند و لذا در حق او کوتاهی کردند و تعصبات قومی و قبیله ای خود را با دین مخلوط نمودند و به خاطر عدم تفاهم و همدلی، باطل موفق شد بر آنها سوار شود و آنها نیز به دشمن باطل سواری دادند و خواص و بزرگان قوم نیز زمان شناس نبودند و نیز دنیا زدگی هم خود عاملی بود تا همراهی امام زمان خویش نکنند.

امام جمعه رستاق همچنین در رابطه با مناقشه قره‌باغ گفت: آتش بیار معرکه آمریکا است و به دنبال کنترل نفوذ روسیه در قفقاز جنوبی و نیز مقابله با توسعه نفوذ نرم جمهوری اسلامی ایران در آسیای مرکزی است.

وی بیان داشت: آمریکا می خواهد روی به ظرفیت نفتی آسیای مرکزی آورد و وابستگی خود را به نفت خلیج فارس کاهش دهد. امام جمعه رستاق بیان کرد موضع ایران درباره بحران قره باغ روشن و شفاف بوده و همواره خواهان حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ در قالب قواعد حقوق بین المللی است.

خاطر نشان میگردد؛ در حاشیه نماز جمعه اعضای شورای اسلامی روستای ابراهیم آباد با امام جمعه رستاق دیدار و در این دیدار حجه الاسلام دلاوری توصیه نمود تا شورای اسلامی این روستا در برگزاری محافل دینی مثل نمازهای جماعت و مجالس روضه خوانی نقش داشته باشند و مدیریت رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی را بر عهده بگیرند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/fMGgO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124