اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

نماز جمعه بخش رستاق در میعادگاه نماز جمعه همت آباد برگزار شد

شناسه خبر : 97817 | تاریخ انتشار : : 13 فروردین 1400 - 18:45 | ارسال توسط :

امام جمعه رستاق: متاسفانه طی سال های گذشته کانون های فرهنگی و هنری مساجد رونقی نداشت و یکی از نسخه های خوب برای جذب جوانان به مساجد همین کانون های فرهنگی و هنری مساجد است که مسئولین باید آن را رونق دهند.

به گزارش اشکذر خبر؛ آئین عبادی سیاسی و وحدت بخش نماز جمعه اینهفته بخش رستاق به امامت حجه الاسلام دلاوری در میعادگاه نماز جمعه همت آباد رستاق برگزار شد.

دلاوری با اشاره به فرارسیدن  روز طبیعت گفت: بیش از ۷۵۰ آیه در قرآن کریم در رابطه با طبیعت و تفکر نسبت به آن نازل شده است که بر همین اساس ما در مقابل طبیعت چند وظیفه داریم که اساسی ترین آن شکرگزاری به درگاه پروردگار متعال به خاطر این نعمت بزرگ و حفظ و حراست از آن است.

خطیب جمعه رستاق اظهار داشت: تفکر در طبیعت و آفرینش موجودات دستور دیگری است که از سوی معصومین (ع) به ما رسیده و نمونه آن در توحید مفضل است که امام صادق (ع) به مفضل از یارانش در مورد آفریده های خداوند امر به تفکر نمود.

وی در ادامه گفت: تفریح و تفرج را از اموری است که دین اسلام به آن تاکید کرده ولی نباید این موضوع را با گناه و معصیت آلوده ساحت.

امام جمعه رستاق از آسیب های روز طبیعت را گرفتار شدن در دام خرافات دانست و گفت: خرافات آفت ایمان است و امنیت روانی انسان را نشانه می گیرد و برخی از اعمال ناپسند که موجب حق الناس هم است مثل صدمه زدن به زراعت و کشاورزی مردم از همین خرافات سرچشمه می گیرد که باید از آن دوری جست.

دلاوری در خطبه دوم به یادواره چهار هزار شهید استان در دهم فروردین اشاره نمود و گفت: این یادواره دارای ابتکارات جدیدی بود که مورد تشویق و تشکر رهبر بزرگوار انقلاب قرار گرفت و کارهای بسیار خوب و شایسته ای مثل عمران و آبادی مساجد، نامگذاری اسم شهداء بر روی موالید ، رزمایش های مواسات و همدلی و تهیه جهیزیه های آسان و ارزان برای تازه عروسان که همه به یاد و نام شهداء انجام گرفت.

وی در همین رابطه اظهار داشت: این یادواره نشان داد ما می توانیم خیلی کارها را سهل و آسان انجام دهیم مثل همین جهیزیه های ارزان و معمولی که متاسفانه در بین ما یزدی ها جهیزیه لاکچری باب شده و خانواده ها را دچار مشکل کرده است و من خواهشمندم از خواهران گرامی جلو این رسم های غلط را بگیرند و خوب است افراد ثروتمند جامعه هم این طریقه را پیش بگیرند تا دیگر خانواده ها هم دچار مشکل نشوند.

دلاوری ضمن بازگو نمودن گوشه ای از پیام مقام معظم رهبری در این یادواره اظهار داشت: شهداء طبق آیه ۱۷۰ و ۱۷۱ سوره آل عمران چند نوید را به پیروان راه خود می دهند که دوری از ترس و حزن و دریافت نعمت و فضل الهی از جمله آن است.

خطیب جمعه رستاق در ادامه با اشاره به فرارسیدن دهه تکریم و نیز غبارروبی مساجد گفت: ما باید نسبت به مسجد به گونه ای عمل کنیم تا زندگی مان مسجد محور باشد همانطور که در عصر معصومین (ع) خیلی از امور مانند ازدواج و رفع اختلاف بین افراد در مسجد اداره می شد.

وی در همین رابطه خطاب به مسئولین گفت: متاسفانه طی سال های گذشته کانون های فرهنگی و هنری مساجد رونقی نداشت و یکی از نسخه های خوب برای جذب جوانان به مساجد همین کانون های فرهنگی و هنری مساجد است که مسئولین باید آن را رونق دهند.

دلاوری در پایان اشاره کوتاهی به تفاهم نامه ایران و چین داشت و گفت: متاسفانه برخی افراد از روی بی اطلاعی و یا “فی قلوبهم مرض” در رابطه با این موضوع بویژه در فضای مجازی سخن گفتند و اذهان مردم را تشویش نمودند که در آینده بیشتر در رابطه با این موضوع تحلیل خواهد شد؛ ولی یک نکته که قابل تامل است این است که این تفاهم نامه صدای رئیس جمهور امریکا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، آل سعود، منافقین، سلطنت طلب ها و غرب زده های داخلی را درآورد.

وی در ادامه بیان کرد: نگاه به بلوک شرق در موضوع اقتصاد بویژه چین که امروز قدرت اقتصادی جهان است و روی گردانی از اروپا و آمریکا که خود دچار مشکلات اقتصادی هستند از رویکردهای این تفاهم نامه است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/YqV3S

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec