• کد خبر: 24375
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 16:23
  باتوجه به برگزاری راهپیمایی روز قدس
  با توجه به راهپیمایی روز قدس و روزه دار بودن مردم و همجنین مسافت زیادی که حد فاصل مسجد جامع شهرستان تا مسجدالرضا وجود دارد، نماز جمعه این هفته شهرستان در محل قبلی مصلی نماز جمعه "مسجد حاج غلام اشکذر" برگزار می گردد.

  به گزارش خبرنگار نسیم صادق در روابط عمومی فرمانداری شهرستان، با توجه به راهپیمایی روز قدس، نماز جمعه این هفته شهرستان در محل قبلی مصلی نماز جمعه “مسجد حاج غلام اشکذر” برگزار می گردد.

  حضرت امام خمینی رحمه‏ الله در پیام خود در سال ۱۳۵۸، با نام‏گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به «روز قدس» فرمود: «من در طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم. … من از عموم مسلمانان جهان و دولت‏های اسلامی می‏ خواهم برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن، به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‏ کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می‏ تواند تعیین‏ کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان روز قدس انتخاب و طی مراسمی، هم‏بستگی بین‏ المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند».
  امام راحل با تدبیر الهی خویش و نام‏گذاری روز قدس، مبارزه با اسرائیل و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین را به عنوان تکلیفی اسلامی به همه مسلمانان از فرقه‏ ها و ملیت‏ ها و زبان‏ های گوناگون گوشزد کرد و اعلام داشت که حمایت از اسرائیل، خیانت به اسلام است.

  مسیر راهپیمایی روز قدس طبق روال سال های گذشته از “مسجد حاج غلام اشکذر” تا  ”مسجدالرضا” است که  بعد از اقامه نماز جمعه صورت می پذیرد.

  با توجه به راهپیمایی روز قدس و روزه دار بودن مردم و همجنین مسافت زیادی که حد فاصل مسجد جامع شهرستان تا مسجدالرضا وجود دارد،  نماز جمعه این هفته شهرستان در محل قبلی مصلی نماز جمعه “مسجد حاج غلام اشکذر” برگزار می گردد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/gmlbA

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *