اشکذر خبر

نمازجمعه يك واجب الهي و شرعي است

شناسه خبر : 24287 | تاریخ انتشار : : 04 مرداد 1392 - 18:55 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مهر، آيت الله محمدرضا ناصري در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه مركز استان يزد اظهار داشت: پيامبر اكرم (ص) در روايتي تهديد مي كند كه اگر نمازجمعه اقامه نشود، نماز، روزه، حج و …. مسلمين نيز مورد قبول خداوند نيست. وي تاكيد كرد: نمازجمعه يك واجب شرعي و […]

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مهر، آيت الله محمدرضا ناصري در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه مركز استان يزد اظهار داشت: پيامبر اكرم (ص) در روايتي تهديد مي كند كه اگر نمازجمعه اقامه نشود، نماز، روزه، حج و …. مسلمين نيز مورد قبول خداوند نيست.

وي تاكيد كرد: نمازجمعه يك واجب شرعي و الهي است و در زمان غيبت كه امام و نايب امام (ع) حضور ندارند، اجر نمازجمعه پايين آمده است.

ناصري بر توجه به جايگاه نمازجمعه تاكيد كرد و افزود: خداي متعال از يك جمعه تا جمعه بعد، 35 نماز واجب كرده كه يكي از آنها نمازجمعه است.

صبوري و اطاعت؛ فلسفه اصلي روزه داري

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فلسفه روزه اظهار داشت: فلسفه روزه اين است كه انسان بتواند صبور باشد و از بديها و نافرماني خدا دست بكشد.

ناصري تصريح كرد: اگر اين روحيه يك ماه تجربه و تمرين شود، در انسان پايدار خواهد ماند و انسان مي تواند با خواسته هاي نفس مقابله كند.

وي تاكيد كرد: در ماه مبارك رمضان يكي از مسائلي كه بايد نهادينه شود، اطاعت است و اطاعت يعني اهميت دادن به كلام و خواسته خداوند متعال.

امام جمعه يزد همچنين با اشاره به در پيش رو بودن شبهاي قدر عنوان كرد: بهتر از شب قدر در سال نداريم و خداوند مي فرمايد: فضيلت اين شب از هزار ماه بيشتر است بنابراين همه بايد در شب قدر دلها را به سمت خدا ببريم و از فيوضات اين شب بزرگ، بهترين بهره را ببريم.

ناصري در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به پنجم مردادماه، سالروز فرمان تاريخي امام براي اقامه نمازجمعه اظهار داشت: اولين نمازجمعه بعد از انقلاب اسلامي به امامت آيت الله طالقاني اقامه شد كه نمازي ماندگار بود.

اسرائيل با وجود افزايش قدرت و تجهيزات خود در مقابل مسلمانان ضعيف شده است

وي همچنين با اشاره به فرا رسيدن روز قدس تاكيد كرد: روز قدس از ابتكارات امام خميني (ره) است كه بايد مورد توجه قرار گيرد و مسلمين با يكديگر متحد شوند تا غده سرطاني به نام اسرائيل را از ميان بردارند.

ناصري يادآور شد: اسرائيل به تدريج ضعيف شده و قدرت خود را از دست داده و اسرائيلي كه در سال 67 سه شهر را غصب كرد، حالا با صد برابر شدن قدرت و تجهيزاتش، تاپ مقاومت در جنگهاي 20 روزه و 30 روزه را هم ندارد.

وي خاطرنشان كرد: اين دستاورد و حاصل اتحاد مسلمين و ايستادگي مردم فلسطين است كه بايد در روز قدس گرامي داشته شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/h5nYT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *