اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

نقش موثر روحانیون در پیشگیری از جرایم

شناسه خبر : 42275 | تاریخ انتشار : : 08 مرداد 1394 - 14:53 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، رئیس دادگستری شهرستان اشکذر در نشست مشترک با روحانیون شهرستان اشکذر در زمینه رویکرد پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی از وقوع جرایم اظهار کرد: گسترش و ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و نهادینه کردن آن به عنوان وظیفه افراد توسط روحانیون یکی از راهکارهای اساسی در جلوگیری […]

 جمال فلاح رئیس دادگستری شهرستان اشکذر
به گزارش اشکذر نیوز، رئیس دادگستری شهرستان اشکذر در نشست مشترک با روحانیون شهرستان اشکذر در زمینه رویکرد پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی از وقوع جرایم اظهار کرد: گسترش و ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و نهادینه کردن آن به عنوان وظیفه افراد توسط روحانیون یکی از راهکارهای اساسی در جلوگیری از وقوع جرم است.
« جمال فلاح»با تأکید بر مصونیت فرزندان از آسیب‌های اجتماعی، گفت: آموزش مهارتهای اجتماعی و خانوادگی به جامعه سبب جلوگیری از تزلزل بنیان خانواده و طلاق میشود و بالطبع فرزندان نیز با بزرگ شدن در کانون گرم خانواده کمتر به فساد و تباهی کشیده می‌شوند.

وی به تبعات سوء مصرف مواد مخدر و روانگردان در بین افراد جامعه اشاره و تصریح کرد:  روحانیون به عنوان افراد صاحب نفوذ کلام می‌توانند تبعات مصرف مواد را برای جوانان گوشزد نمایند و همچنین والدین را به وظایف خود در زمینه حفاظت از فرزندان خود از شر آسیبهای مواد مخدر آشنا نمایند.

این مقام قضایی لزوم استحکام روابط قرارادی و معاملات برای از بین بردن زمینه بزه دیدگی و جلوگیری از اختلافات تجاری بین شرکاء و متعاملین را یاد آور شد و گفت: حوادث رانندگی و ترافیکی از دیگر عوامل وقوع جرم در جامعه است که باید با آگاه سازی جوانان و خانواده ها از خسارت جانی و مالی از بروز حوادث پیشگیری کرد.

رئیس دادگستری شهرستان اشکذر در خاتمه برای کاهش سرقت در جامعه بر پیشگیری‌های وضعی به منظور از بین بردن زمینه‌های ارتکاب جرایم نظیر قفل نمودن منازل و مغازه ها و حفاظت از اموال و غیره تأکید نمود.

در پایان این نشست نیز رئیس دادگستری شهرستان اشکذر و همچنین دادستان عمومی و انقاب این شهرستان به سوالات روحانیون در زمینه جرایم و نحوه برخورد با مجرمین پاسخ گفتند.

منبع: روابط عمومی دادگستری استان یزد

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/tdzbS
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124