اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

نظام جمهوری اسلامی هدفی جز اجرای احکام نورانی اسلام ندارد/مسئولین باید سنگینی مسئولیت خود درک کنند

شناسه خبر : 30993 | تاریخ انتشار : : 06 شهریور 1393 - 20:44 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از نسیم صادق، امام جمعه اشکذر در نشست شورای اداری شهرستان اشکذر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به خصوص شهیدان رجایی و باهنر، با بیان اینکه خداوند هیچ موجودی را بی هدف خلق نکرده است، اظهار داشت: تمام موجودات با هدف و برای رسیدن به […]

شورای اداری اشکذر

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از نسیم صادق، امام جمعه اشکذر در نشست شورای اداری شهرستان اشکذر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به خصوص شهیدان رجایی و باهنر، با بیان اینکه خداوند هیچ موجودی را بی هدف خلق نکرده است، اظهار داشت: تمام موجودات با هدف و برای رسیدن به یک مقصدی خلق شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین طالبیان امام جمعه اشکذر مخلوقات خداوند را به دو دسته تقسیم کرد و گفت: بعضی از مخلوقات برای به مقصد رسیدن موجودات دیگری خلق شده اند ولی در مورد انسان باید گفت که تمام مخلوقات برای به مقصد رسیدن انسان خلق شده اند.

وی افزود: اگر انسان به آن هدفی که در قرآن و روایات ذکر شده است نرسد، مثل میوه ای است که به ثمر نرسیده و از بین برود.

امام جمعه اشکذر با بیان اینکه تمام انسان ها مامور هستند تا به مقصد برسند، تصریح کرد: در این راه انسان ها دو دسته اند، یا مورد قهر و غضب خدا واقع می شوند و یا مورد لطف و صفات جمال خدا واقع می شوند.

طالبیان افزود: خداوند در راه رسیدن انسان به مقصد خود، در کنار عقل و فطرتی که به انسان عطا کرده است، پیامبرانی را برای هدایت انسان به سمت هدف متعالی خود نازل کرده است.

امام جمعه اشکذر افزود: مجموعه ابزار و وسایلی که خداوند متعال برای هدایت انسان در اختیار او قرار داده است، را دین می نامند.

وی تاکید کرد: انسان نه تنها موظف است که با استفاده از دین، خود را به سعادت برساند؛ بلکه باید از دین خود نیز که امانتی از جانب خدا به او است، محافظت کند.

امام جمعه اشکذر با بیان اینکه ما موظفیم تا در درجه اول دین خود را بشناسیم تصریح کرد: بعد از شناخت دین باید آن را جامع عمل بپوشانیم.

وی عمل به دین را مربوط به اعمال شخصی و وظایف دینی دانست و افزود: بخش دیگری از عمل به دین را دعوت دیگران به سمت دین تشکیل می دهد که از مصادیق آن می توان به  بحث و موعظه و امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد.

طالبیان در ادامه هدف اصلی برپایی حکومت اسلامی را احیای دین خدا، اقامه احکام الهی و پیاده کردن دستورات دین نامید و گفت: نظام جمهوری اسلامی نیز هدفی جز اجرای احکام نورانی اسلام ندارد.

وی تشکیل حکومت را یک وظیفه همگانی نام و برد و گفت: وظیفه حکومت نیز تشکیل نظام اسلامی و اجرای احکام الهی در راه به سعادت رسیدن انسان ها که همان بهشت است می باشد.

امام جمعه اشکذر افزود: تمام کسانی که در حال خدمت در نظام اسلامی هستند هدفی جز به سعادت رساندن انسان ها ندارند.

وی در پایان با بیان اینکه زمینه های بهشتی شدن انسان ها به صورت فطری در وجودشان نهادینه شده است تاکید کرد: مسئولین باید سنگینی مسئولیت خود درک کنند و از فرصت موجود برای تحقق این هدف کوشا باشند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/XdGYF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124