جلسه مردمی با حضور برخی اعضای شورای شهر و روستا، معتمدین، اعضای موسسه حامیان پاک و شهروندان در محل کانون خاتم الانبیاء اشکذر برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ جلسه مردمی با حضور برخی اعضای شورای شهر و روستا، معتمدین، اعضای موسسه حامیان پاک و شهروندان در ساعت ۲۰ شامگاه روز پنچشنبه ۳۰ فروردین ماه در محل کانون خاتم الانبیاء اشکذر برگزار شد.

در این نشست، حضار ضمن استماع روند طی شده از سال ۱۳۹۹ تاکنون بر غیر قانونی بودن فعالیت کارخانه آلاینده (این واحد بدون خرید اشتراک برق و سایر اشتراکات و نیز کد کارگاهی و بنابر شنیده ها تنها از طریق گرفتن برق از یکی از واحدهای مستقر درشهرک فولاد اشکذر که خود امری غیر قانونی است در حال فعالیت می باشد. همچنین کارگران را از محل کارخانه شیشه مظروف به اینجا منتقل میکند که این امرشائبه غیر قانونی بودن دارد) موسوم به شیشه مظروف و عدم صدور مجوزهای لازم زیست محیطی تاکید کردند.

همچنین در این نشست تاکید فرمانداری شهرستان اشکذر طی مدت کوتاه اقدامات لازم جهت پلمپ این واحد انجام و گزارش مبسوط آن به شهروندان ارائه دهد.

لازم به ذکر اینکه؛ با توجه به مخالفت های اجتماعی و نیز اقدامات قانونی موسسه حامیان حیات پاک شهرستان اشکذر مبنی بر جلوگیری از استقرار این کارخانه در بخش خضرآباد این شهرستان و عدم دریافت پاسخ لازم و مناسب از مراجع قانونی تجمع مردمی متصور می باشد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/rpzur