اشکذر خبر

+ گزارش تصویری

نشست رئیس میراث فرهنگی شهرستان اشکذر با اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر

شناسه خبر : 102261 | تاریخ انتشار : : 13 آبان 1400 - 19:57 | ارسال توسط :

با دعوت اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان اشکذر در جلسه این شورا حضور یافت و به مشکلات این اداره پرداخت.

به گزارش اشکذر خبر، با دعوت اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان اشکذر در جلسه این شورا حضور یافت و به مشکلات این اداره پرداخت.

مهدی جمالیان رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اشکذر در این نشست با اشاره به اثرگذاری مطالبات مردمی ارائه شده توسط شورای اسلامی شهر، گفت: این شهرستان با توجه جاذبه‌های گردشگری متعدد، موقعیت جغرافیایی، زیبایی‌های کویر اشکذر و ظرفیت صنعت اسب این شهرستان را دارای پتانسیل بالا در زمینه گردشگری است.

جمالیان نمایندگی با تاکید بر ضرورت تبدیل نمایندگی میراث‌فرهنگی شهرستان به اداره مستقل، افزود: کمبود منابع انسانی یکی از چالش‌های مهم این نمایندگی در حفاظت از میراث‌فرهنگی و گردشگری است.

مشکلات مجموعه وزیر حجت آباد، بازآفرینی شهری، مرمت معابر و کوچه‌ها، مشکلات آب‌انبارها در بلوار نبوت و فیروزآباد، قرارگیری برخی املاک و ابنیه میراث که در طرح‌های عمرانی و موقوفی بودن برخی بناهای قدیمی از دیگر مباحثی بود که جمالیان رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اشکذر به بیان آن پرداخت.

لزوم توجه ویژه اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اشکذر به پروژه هایی که در معرض نابودی هستند، بررسی وضعیت ساختمان جنب موزه اشکذرو اثر تاریخی قلعه توده، آب انبار فیروزآباد و آسیاب آبی اشکذر از موضوعاتی بود که توسط اعضای شورای شهر مطرح شد.

 

عکس: سید ابوالفضل میر دهقان

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/LjVBi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *