اشکذر خبر


نشست خبری مسئول اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اشکذر برگزار شد

شناسه خبر : 106664 | تاریخ انتشار : : ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶ | ارسال توسط :

هم زمان با فرا رسیدن هفته کار و کارگر نشست خبری مسئول اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اشکذر برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ نشست خبری با مناسبت فرارسیدن هفته کار و کارگر با اصحاب رسانه در محل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اشکذر با حضور حسام پیتام ریاست اداره و جمعی از اصحاب رسانه بمناسبت هفته کاروکارگر تشکیل گردید.

پیتام در ابتدای این نشست ضمن تبریک به مناسبت ماه مبارک رمضان گزارش عملکرد این اداره در سال ۱۴۰۰ ارائه نمود.

وی با تاکید بر بحث اشتغال و اهمیت آن و همچنین در مورد تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ بر ایجاد اشتغال توسط کارفرمایان تاکید کرد و گفت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشکذر در بخش اشتغال طی سال گذشته اقدام به پرداخت تسهیلات روستائی و عشایری، صدور مجوز مشاغل خانگی، بازرسی های اتباع غیر مجاز و صدور برگ جریمه نموده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اشکذر در ادامه درخصوص حوزه روابط کار از کاهش زمان رسیدگی به پرونده های شکایت، ابلاغ ها، و برگزاری دوره های آموزش روابط کار برای کارگران و کارفرمایان گفت: در حوزه بازرسی کار نیز تشدید بازرسی های ادواری و دوره ای در سال و کاهش زمان رسیدگی به پرونده های سخت و زیان آور بازنشستگی پیش از موعد توفیقات خوبی داشتیم.

وی در همبن رابطه بیان داشت: در حوزه تشکلات و بیمه بیکاری اقداماتی از قبیل تشکیل انجمن های صنفی و تشکیل شوراها، بازدید از کارخانجات و پیگیری مشکلات آنها جهت کاهش تعدیل نیرو و استفاده از بیمه بیکاری و ساماندهی اشتغال مقرری بگیران انجام شده است.

این مقام مسئول در بخش امور اجتماعی و فرهنگی و ورزشی به اقداماتی از قبیل برگزاری دوره های پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزاری دوره های اعتیاد و سبک زندگی سالم بازدید در کارخانجات برای کارگران و بازدید از خانه های بهداشت کارگری و انتخاب برترین آنها اشاره کرد و افزود: شناسایی مبتکران و ثبت نام آنها، برگزاری مراسم و مناسبت ها مثل محرم، رمضان، اعیاد و غیره، تشکیل ستاد اقامه نماز و بازدید از نمازخانه های شرکت ها، برگزاری مسابقات آموزشی و فرهنگی و ورزشی برای کارگران از جمبه اقداماتی است که از سوی این اداره طی سال گذشته انجام شده است.

وی در پایان در حوزه تعاون به بررسی تعیین تکلیف تعاونی ها غیرفعال، بازدید از تعاونی ها و بررسی مشکلات آنها و پیگیری تعاونی های مشکل دار و همچنین تشکیل تعاونی اشاره نمود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Ovscm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *