نشست تحلیل و بررسی کتاب گاوخونی در اشکذر برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر؛ به همت انجمن دوستان کتاب مجومرد و کتابخانه عمومی امام رضا (ع) جلسه تحلیل و بررسی رمان «گاوخونی» نوشته جعفر مدرس صادقی با حضور عباس رستگار عضو انجمن دوستان کتاب مجومرد  و جمعی از علاقه مندان  در کتابخانه امام رضا (ع) مجومرد برگزار شد.

در این نشست عباس رستگار عضو  انجمن دوستان کتاب  شهر مجومرد، ضمن معرفی اجمالی کتاب گفت:  گاوخونی درباره‌ی اصفهان است و زاینده‌رود. گاوخونی با خوابی شروع می‌شود و با خواب‌واره‌‌ای تمام می‌شود گاوخونی یکی از اولین رمان‌هایی بود که پای لهستانی‌ها را به داستان فارسی باز کرد.

در ادامه این جلسه ریحانه افخمی مروج کتابخوانی و مطالعه گفت: مشهورترین کتاب مدرس صادقی، گاو خونی بوده و به عنوان یک رمان کوتاه و معاصر فارسی چاپهای متعددی داشته‌است.

گاوخونی” قصه ی مردی است جوان که بعد از ترک زادگاهش اصفهان و آمدن به تهران، هنوز در خاطرات گذشته سیر می کند و نتوانسته از آنجا دل بکند. او با دو نفر از دوستان خود در یک خانه زندگی می کند و درگیر گذشته ها و یاد پدری است که با او ارتباط عمیقی داشته و سپس او را از دست داده است.

گفتنی است، این نشست بیست و پنجمین نشست بررسی و گفتگوی کتاب در کتابخانه امام رضا (ع) مجومرد می باشد که دوشنبه های آخر هر ماه برگزار می گردد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/vnW9H