اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

نخ تابی دستی گردشگران آلمانی را به اشکذر کشاند

شناسه خبر : 62149 | تاریخ انتشار : : 13 فروردین 1396 - 10:04 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، «ابوالفضل اول شاطر» که از کودکی مشغول به حرفه نخ تابی است، می‌گوید که سال‌هاست این شغل از رونق افتاده و مشتری‌های اندکی دارد. اما کارگاه اول شاطر که در فضای نامطلوبی نیز استقراریافته است باعث شده تا گردشگران آلمانی پس از جستجوی فراوان به اشکذر آمده تا از تولیدات دستی […]

به گزارش اشکذر خبر، «ابوالفضل اول شاطر» که از کودکی مشغول به حرفه نخ تابی است، می‌گوید که سال‌هاست این شغل از رونق افتاده و مشتری‌های اندکی دارد.

اما کارگاه اول شاطر که در فضای نامطلوبی نیز استقراریافته است باعث شده تا گردشگران آلمانی پس از جستجوی فراوان به اشکذر آمده تا از تولیدات دستی این کارگاه خریداری کنند.

وی از بی‌توجهی مسئولان به‌ویژه مسئولان اداره میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری گله‌مند‌است و می‌گوید با حمایت مسئولان امیدوارم بتوانم در محیط مناسب کارگاه خود را ایجاد کرده و حرفه نخل تابی را در شهرستان اشکذر زنده نگه‌دارم.

هنرهای سنتی و صنایع‌دستی هنری عجین شده با دست‌ودل افراد است و می‌تواند موجب اشتغال قشر عظیمی از جامعه شود که اگر حمایت‌هایی از آن صورت نگیرد هر روز بیش از گذشته به فراموشی سپرده می‌شود و شاید روزی برسد که تنها نامی از این هنرهای ارزشمند در کتاب‌ها به یادگار بماند.

شایان‌ذکر است، نخ تابی، خورجین بافی و چرخ ریسی از جمله صنایع‌دستی است که در شهرستان اشکذر رو به فراموشی است و تاکنون هیچ‌گونه حمایت چشمگیری در احیا آن‌ها از سوی مسئولان مربوطه صورت نگرفته است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/xA9pS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124