• کد خبر: 92693
   منتشر کننده: دهقانی
    تاریخ انتشار: شنبه 28 تیر 1399 - 08:12
  عملیات توسعه پوشش شبکه همراه اول با اجرای فاز هشت در استان یزد آغاز و اولین سایت آن راه اندازی شد.   

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه یزد، مدیر ارتباطات سیار مخابرات اعلام کرد: طرح فاز هشت توسعه شبکه ارتباطات سیار استان در دو بخش احداث سایت های جدید و ارتقای تکنولوژی  ۴G/3G سایتهای موجود استان که به منظور تکمیل پوشش و افزایش ظرفیت شبکه در سطح شهر یزد و سایر شهرهای استان اجرا می شود.

  وی افزود: احداث  ۵۳ سایت جدید در برنامه قرار دارد که نخستین سایت آن در خیابان بهار (جاده فرودگاه) راه اندازی شد و با افزایش کیفیت مکالمات و افزایش قابل توجه سرعت دیتای همراه اول در آن منطقه به مشکلات موجود درآن منطقه پایان داد.

  مسعودی مقدم اظهار داشت : در بخش دوم فاز هشت توسعه ۱۴۱ مورد ارتقای تکنولوژی  ۴G/3G سایت های موجود در دستور کار است که با تلاش متخصصان مخابرات یزد تاکنون ۴۷ مورد که تجهیزات آن تحویل استان شده،نصب و راه اندازی گردیده است.

  مدیر ارتباطات سیار مخابرات یزد یکی از ویژگی های اصلی فاز هشت را تعداد زیاد سایتهای جدید در سطح شهر یزد  عنوان کرد و گفت: تکمیل پوشش و افزایش ظرفیت شبکه ارتباطات در استان مستلزم همکاری سازمانهای اجرایی استان و همیاری و مساعدت همشهریان در نصب این سایت ها  در مکان های تعیین شده می باشد.

  گفتنی است در حال حاضر حدود یک میلیون و ۶۳۹هزار خط تلفن همراه اول در استان فعال است که بالغ بر ۳۵۶ هزار، دائمی و حدود یک میلیون و ۲۸۳ هزار نیز خط اعتباری است و ضریب نفوذ تلفن همراه دریزد ۱۳۲/۶ درصد است.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/rbEAo

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *