اشکذر خبر

[corner-ad id="1"]
تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

نجات شاهین های میلیاردی از چنگال شکارچیان محیط زیست یزد

شناسه خبر : 45348 | تاریخ انتشار : : 26 مهر 1394 - 9:18 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ حسین ثقفی اظهار کرد: ماموران پاسگاه انتظامی بخش خضرآباد این شهرستان متوجه حضور سه تن از شکارچیان متخلف و غیرمجاز محیط زیست شدند و به همین منظور بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند. وی افزود: ماموران پلیس با انجام کار اطلاعاتی […]

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ حسین ثقفی اظهار کرد: ماموران پاسگاه انتظامی بخش خضرآباد این شهرستان متوجه حضور سه تن از شکارچیان متخلف و غیرمجاز محیط زیست شدند و به همین منظور بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند.
وی افزود: ماموران پلیس با انجام کار اطلاعاتی و بکارگیری گشت های محسوس و نامحسوس محل اختفای متهمان را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه سه تن از شکارچیان متخلف محیط زیست و قاچاقچیان پرنده را دستگیر کردند.
فرمانده نیروی انتظامی اشکذر ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه این متهمان، 17 قطعه فاخته، یک جفت کبوتر، یک قطعه بلبل خرما و چهار بهله شاهین دلیجه کشف و تحویل اداره محیط زیست شد.
ثقفی ادامه داد: متهمان دستگیر شده قصد انتقال و فروش این پرندگان شکار شده را در شهرهای جنوبی کشور داشتند که با تلاش ماموران پاسگاه خضرآباد و همکاری خوب شهروندان دستگیر و روانه زندان شدند.
فرمانده انتظامی اشکذر با بیان اینکه جریمه سنگینی از سوی مقامات قضایی در انتظار این قاچاقچیان پرنده است، تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشابه ضمن تماس با تلفن 110 پلیس را در راستای حفظ پرندگان نادر و جلوگیری از قاچاق سرمایه های محیط زیست یاری کنند.
محیط زیست استان یزد بدلیل کویری بودن و دامنه وسیع آن از زیست گاههای برخی پرندگان کمیاب همچون شاهین های دلیجه ، هوبره و زاغ بور است.
این استان چند منطقه حفاظت شده دارد که منطقه حفاظت شده کالمند بهادران ، سیاهکوه اردکان و منطقه حفاظت شده کوه بافق مهمترین آنهاست.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/iVMFK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124