اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

نبود اداره تعزیرات حکومتی به‌عنوان یک معضل در سطح شهرستان اشکذر

شناسه خبر : 89708 | تاریخ انتشار : : 10 اسفند 1398 - 9:09 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر؛ سید محمدابراهیم اقبالی زارچ دادستان شهرستان اشکذر؛ طی نشست صمیمی با اصحاب رسانه با تبریک حلول ماه رجب بیان داشت: برخلاف تصور مسئولان ارشد استانی کار در شهرستان اشکذر از پیچیدگی‌های خاص خود برخوردار است. دادستان شهرستان اشکذر با اشاره به معضلات آلودگی هوا، تصرفات اراضی ملی، آلودگی منابع زیرزمینی آب […]

به گزارش اشکذر خبر؛ سید محمدابراهیم اقبالی زارچ دادستان شهرستان اشکذر؛ طی نشست صمیمی با اصحاب رسانه با تبریک حلول ماه رجب بیان داشت: برخلاف تصور مسئولان ارشد استانی کار در شهرستان اشکذر از پیچیدگی‌های خاص خود برخوردار است.

دادستان شهرستان اشکذر با اشاره به معضلات آلودگی هوا، تصرفات اراضی ملی، آلودگی منابع زیرزمینی آب و وضعیت خطرناک شهرک صنعتی نیکو به لحاظ تخلیه پساب‌ها که پیگیری و برخورد شده است؛ گفت: هرگونه تذکرات مردم به صورت جدی پیگیری می شود.

وی با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه اصحاب رسانه و خبرنگاران در جهان امروز و ورود آن ها در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، بر تاثیر اصحاب رسانه در توسعه شهرستان، مناطق و محلات در مقیاسی کوچکتر از مقیاس جهانی تاکید کرد و گفت: قطعا اگر در یک محله، منطقه و شهرستان فردی از اصحاب رسانه وجود داشته باشد؛ مطمئنا او می‌تواند در توسعه، پیشرفت و بهبود شرایط شهر و شهرستان مؤثر باشد.

اقبالی زارچ ضمن توضیح مراحل مختلف و سیر پرونده‌های حقوقی در قوه قضائیه گفت: در هیچ‌یک از انواع پرونده‌های حقوقی شاهد حضور شخص ثالثی به غیر از طرفین دعوا و یا وکیل قانونی آن‌ها نیستیم اما تنها جرائم سیاسی و مطبوعاتی از زمان تصویب قانون اساسی و مطابق با اصل ۱۶۸ قانون اساسی؛ حضور هیات منصفه الزامی است و این نشان‌دهنده اهمیت اصحاب قلم و رسانه در نزد قانون‌گذار و تاثیر وی در ارکان مختلف توسعه است.

اقدامات قضایی در حوزه زمین خواری برای پرونده ۲۰ ساله

دادستان شهرستان اشکذر با اشاره گستردگی زمین‌خواری در سطح شهرستان اشکذر گفت: یکی از اقداماتی در سال جاری توسط دادستانی این شهرستان انجام شد و دغدغه ۲۰ ساله این شهرستان بود؛ بحث پلاک ثبتی ۵۳۹۰ در حوزه حسن‌آباد و حسین‌آباد بوده است.

وی با اشاره روند واگذاری اراضی این منطقه تحت عنوان مستنثیات به مقدار ۵۰۰ هکتار به مردم و دست‌اندازی‌های بسیار زیاد در این منطقه مبنی بر تصرف غیرقانونی ۷۰۰ هکتار اراضی این منطقه؛ گفت: با همت فرماندار وقت شهرستان اشکذر و تشکیل ستاد حفظ حقوق بیت‌المال؛ اداره منابع طبیعی مکلف شد به همراه اداره امور اراضی پیگیری‌های لازم را در راستای ساماندهی این اراضی تا تعیین تکلیف ۲۰۰ هکتار از این اراضی انجام دهد.

دادستان اشکذر با اعلام خبر ورود دادستانی به اراضی وقف همت‌آباد و تشکیل پرونده در این خصوص تاکید کرد: یک سری اراضی روبروی شهرک صنعتی نیکو بدون مجوز واگذاری تصرف‌شده است که اقدامات لازم در راستای رفع تصرف این اراضی در دست اقدام است.

احقاق حقوق عامه مردم دغدغه اصلی حوزه قضایی شهرستان /مردم هرگونه تضییع حقوق عامه را اطلاع دهند

اقبالی زارچ با تاکید بر حفظ حقوق عمومی اعلام کرد: مبنای دادستانی شهرستان اشکذر حفظ حقوق عمومی است و بر همین اساس دادستانی این شهرستان به‌طور مستقیم و فارغ از چگونگی اطلاع‌یابی ورود پیدا می‌کند و مردم هرگونه تضییع حقوق عامه را اطلاع دهند.

این مقام قضائی مسئول در شهرستان اشکذر از پیگیری پرونده آلودگی آب های زیر زمینی توسط یک واحد گاوداری در خضرآباد خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت منابع آب زیر زمینی حوزه چرخاب و تامین آب شرب مردم شهرستان های یزد و اشکذر توسط این حوزه؛ برای فرد خاطی تقاضای اشد مجازاتِ یکسال حبس شد و باعث گردید این واحد ملزم به ایجاد دستگاه تصویه خانه شود.

نبود اداره تعزیرات حکومتی به‌عنوان یک معضل در سطح شهرستان اشکذر

وی از نبود اداره تعزیرات حکومتی به‌عنوان یک معضل در سطح شهرستان اشکذر یادکرد و بیان داشت: مقرر شد بازرسی‌هایی توسط اتاق اصناف با حضور قاضی تعزیرات حکومتی استان یزد انجام شود.

دادستان شهرستان اشکذر با اشاره به رصد و پایش انجام‌شده در این حوزه،گفت:  کشف ۲۵ هزار لیتر سوخت قاچاق، ۱۷ هزار تن برنج احتکار شده و کشف ۱۷ هزار عدد ماسک در کنار تشکیل ۳ پرونده در رابطه با فروش محصولات تاریخ گذشته ازجمله ثمرات این بازرسی‌ها بوده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/WXA4d

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec