اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

ناکامی سارقان بقعه سلطان محمود بندر آباد

شناسه خبر : 91385 | تاریخ انتشار : : 21 اردیبهشت 1399 - 18:32 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذرخبر ،«سیدمصطفی فاطمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به دزدی از سلطان محمود بندر آباد یزد، اظهار کرد: این سرقت مخفیانه که از سوی برخی افراد سودجو اتفاق افتاده، خوشبختانه به دنبال ذکاوت و تلاش میراث فرهنگی بدون نتیجه ماند. وی با بیان این که سنگ‌های دزدیده شده همگی مولاژ و […]

به گزارش اشکذرخبر ،«سیدمصطفی فاطمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به دزدی از سلطان محمود بندر آباد یزد، اظهار کرد: این سرقت مخفیانه که از سوی برخی افراد سودجو اتفاق افتاده، خوشبختانه به دنبال ذکاوت و تلاش میراث فرهنگی بدون نتیجه ماند.

وی با بیان این که سنگ‌های دزدیده شده همگی مولاژ و ساختگی بودند، گفت: این بقعه موقوفه که در ابتدا در اختیار میراث فرهنگی بوده، پس از مدتی به اوقاف به عنوان متولی بنا واگذار شده بود اما اداره کل میراث فرهنگی قبلا، سنگ‌ها و کتیبه‌های ارزشمند این بنا را در محلی امن نگهداری کرد و به جای آن‌ها سنگ‌ها و کتیبه‌های ساختگی قرار گرفته بود لذا سارقان این میراث ارزشمند تاریخی ناکام ماندند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در پایان تاکید کرد: در عین حال این سرقت از سوی عوامل حقوقی میراث فرهنگی استان و مراجع انتظامی در حال پیگیری و رسیدگی است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/6zGmz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec