• کد خبر: 25754
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: دوشنبه 13 آبان 1392 - 21:47
  با تصویب هیئت وزیران؛
  ورودیه موزه ملی ایران، موزه های منطقه ای، کاخ موزه ها و آثار تاریخی(غیرمنقول) ثبت جهانی و شاخص برای بازدیدکنندگان داخلی حداکثر 2 هزار تومان و برای بازدیدکنندگان خارجی حداکثر به مبلغ 15 هزار تومان تعیین شد.

  با تصویب دولت، ورودیه موزه ها و اماکن فرهنگی و تاریخی کشور برای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی تعیین شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و به استناد تبصره(45) اصلاحی قانون بودجه اصلاحی سال 1343 کل کشور اصلاحات آیین نامه اجرایی این تبصره را تصویب کرد.

  بر این اساس، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجاز است برای دریافت ورودیه اماکن و بناهای تاریخی، فرهنگی، طبیعی و موزه های تحت پوشش خود بر حسب اهمیت، موقعیت و آثار موجود در آنها شامل؛ ورودیه موزه ملی ایران، موزه های منطقه ای، کاخ موزه ها و آثار تاریخی(غیرمنقول) ثبت جهانی و شاخص برای بازدیدکنندگان داخلی حداکثر به مبلغ 2 هزار تومان و برای بازدیدکنندگان خارجی حداکثر به مبلغ 15 هزارتومان و ورودیه موزه های محلی، استانی و سایر آثار تاریخی (غیر منقول) برای بازدیدکنندگان داخلی حداکثر به مبلغ 1500تومان و برای بازدیدکنندگان خارجی حداکثر به مبلغ 10هزار تومان اقدام کند.

  همچنین سطح بندی موزه ها و اماکن فرهنگی-تاریخی غیر منقول به عهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواهد بود.

  اماکن، محوطه های فرهنگی-تاریخی و موزه هایی که در اجرای ماده(5) قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری -مصوب 1382 به صورت هیئت امنایی اداره می شوند و محوطه ها و موزه هایی که مدیریت آنها در اجرای ماده(88) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت-مصوب 1380- واگذار می شود، مشمول این آیین نامه نیستند.

  بر این اساس، بازدید گروهی دانش آموزان به همراه معلمان و سرپرستان آنها، کارکنان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و کلیه بازنشستگان به همراه سه نفر از اعضای خانواده آنها با ارائه کارت شناسایی و یا کارت منزلت، سایر افراد به تشخیص رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با معرفی نامه و یا صدور کارت موقت توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از پرداخت ورودیه معاف هستند.

  همچنین مبلغ ورودیه افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور، آزادگان، جانبازان و خانواده های شهدا و بسیجیان با ارائه کارت شناسایی یا معرفی نامه از مراجع ذی ربط و بازدیدهای گروهی دانشجویان به همراه استادان و سرپرستان آنها به میزان نصف مبلغ مقرر برای ورودیه خواهد بود.

  این مصوبه درجلسه مورخ 21 مهر ماه 1392بنا به پیشنهاد شماره 56/92210 مورخ 2/2/1392 سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و به استناد تبصره (45) اصلاحی قانون بودجه اصلاحی سال 1343 کل کشور تصویب شده و از سوی اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/jX6uf

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *