اشکذر خبر

میبد شایستگی داشتن یک نماینده مستقل در مجلس را دارد

شناسه خبر : 30215 | تاریخ انتشار : : 05 مرداد 1393 - 10:16 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از  تسنیم ، حسین فلاح پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه از برگزاری انتخابات میان دوره‌ای حوزه‌های انتخابی میبد و تفت در آبانماه امسال خبر داد. فرماندار میبد گفت: با پیگیری‌هایی که در این باره انجام گرفته است تمهیدات لازم برای برگزاری یک انتخابات سالم و […]

حسین فلاح فرماندار میبد

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از  تسنیم ، حسین فلاح پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه از برگزاری انتخابات میان دوره‌ای حوزه‌های انتخابی میبد و تفت در آبانماه امسال خبر داد.

فرماندار میبد گفت: با پیگیری‌هایی که در این باره انجام گرفته است تمهیدات لازم برای برگزاری یک انتخابات سالم و مکانیزه در میبد فراهم شده است.

وی بر حضور قوی همه دستگاه‌ها در برگزاری انتخابات میان دوره‌ایی تاکید کرد و افزود: هیچ دستگاهی حق ندارد از کاندیدای خاص جانبداری و حمایت و یا از امکانات دولتی در برگزاری انتخابات استفاده کنند.

فرماندار میبد با بیان اینکه امیدواریم مردم با انتخاب نماینده کارآمد زمینه توسعه، پیشرفت و آبادانی را در شهرستان فراهم کنند گفت: ثبت نام کاندیداها از 22 تا 29 شهریور در مرکز حوزه شهرستان تفت انجام می‌شود بنابراین کسانی که کاندیدا هستند باید برای ثبت نام به حوزه تفت مراجعه کنند.

فلاح خاطرنشان کرد: برای برگزاری انتخابات میاندوره‌ای حوزه‌های انتخابی میبد و تفت حدود 18 نفر به عنوان عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و محافظین صندوق‌های رای در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به حضور قوی کاندیداها در این دوره از انتخابات گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده بیش از 12 نفر اعلام آمادگی کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تعداد داوطلبان در این دوره از انتخابات حوزه‌های میبد و تفت بش از این تعداد هم باشد.

حسین فلاح بر تحلیل و اطلاع‌رسانی قوی اصحاب رسانه در ایام انتخابات تاکید کرد و افزود: نشریات و سایت‌ها باید سعی کنند بدون جانب داری از فردی به انجام رسالت اصلی خود در این دوره از انتخابات بپردازند تا یک انتخابات قوی، سلام و در خور شهرستان میبد داشته باشیم.

فرماندار میبد با اشاره به خبر تغییر حوزه‌های انتخابی استان گفت: هر ده سال  یکبار 20 نماینده به تعداد نمایندگان مجلس کشور اضافه می‌شود که استان یزد در رده 17 قرار دارد و می‌تواند یک نماینده به تعداد نماینده‌های استان اضافه شود.

فلاح با اشاره به چنین تصمیمی در سطح کشور گفت: قطعا برای چنین تصمیمی، رایزنی گروهی از نمایندگان مجلس لازم است که می‌تواند اثرگذار باشد.

وی درپاسخ به سوال خبرنگاران از وضعیت تغییر و تحول در حوزه انتخاباتی شهرستان میبد گفت: شورای شهر و فرمانداری اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده‌اند و مردم با با پرکردن طومار خواهان اجرای عدالت در این زمینه از سوی وزارت کشور هستند.

فرماندار میبد با تشریح جایگاه شهرستان میبد از بعد جمعیتی، جغرافیایی، اقتصادی و سیاسی بر اجرای عدالت نسبت به تغییر در حوزه‌های انتخابی بویژه در  میبد تاکید کرد و افزود: با این شاخص‌ها، اگر مسئولین وزارت کشور و استان احساس می‌کنند داشتن یک نماینده برای میبد حق مردم میبد است باید این حق را به ما بدهند.

حسین فلاح با قدردانی از تلاش‌های بی وقفه امام جمعه میبد در حل این مناقشه گفت: در پی طومار مردم همیشه در صحنه میبد نسبت به مطالبات به حق خود، امام جمعه میبد تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند و دستگاه‌های امنیتی مردم را به آرامش دعوت کرده‌اند تا مطالبات مردم میبد در مسیر قانونی دنبال شود.

وی با اظهار ناخرسندی از وضعیت پیش آمده در استان در ارتباط با تغییر حوزه‌های انتخابی گفت: متاسفانه در این مدت نبود نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی شاهد بی مهری‌هایی هستیم که باید مورد توجه مسئولین استان و کشور قرار بگیرد.

فرماندار میبد تغییر حوزه انتخابی میبد با اشکذر و یزد با دو نماینده را بدترین حالت برای شهرستان میبد دانست و افزود: در این باره زیاده خواهی نمی‌کنیم ولی از حقمان هم نمی‌گذریم چرا که با شاخص‌هایی که هست، میبد شایستگی داشتن یک نماینده مستقل را دارد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/gBe1D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *