• کد خبر: 42970
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه 2 شهریور 1394 - 08:09
  اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد با صدور بيانيه‌اي قطع درختان خيابان مسجد جامع يزد را محكوم كرد و اظهار كرد: درختان نیز هویت شهری و میراث طبیعی ما هستند.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از ايسنا، متن بيانيه ميراث فرهنگي در مورد اي حادثه كه به دنبال طرح بهسازي و ساماندهي خيابان مسجد جامع كبير يزد روي داده، بدين شرح است؛

  “قطع و بی جان كردن تعدادی از درختان خیابان مسجدجامع یزد كه باعث اعتراض و ناراحتی ساکنین، کسبه و دوستداران محیط زیست شد، موجبات تأسف و تأثر زیادی را پدید آورد.

  فضای سبز شهری که در طول سالیان دراز با همت و تلاش مردمان کویر به ثمر رسیده و همواره مأمنی برای ساکنان و گردشگران از گزند آفتاب سوزان این منطقه بوده، جزیی از هویت فرهنگی ماست.

  اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به عنوان متولی میراث فرهنگی، همواره در جلسات فنی بهسازی خیابان مسجدجامع، حراست از درختان این خیابان را مورد تأکید قرار داده و حفظ حیات طبیعی خیابان مذکور را از اولویت‌های طراحی‌های انجام شده دانسته است.

  در پایان ضمن محکوم كردن رخداد ناشایست قطع درختان و سپاسگزاری از پیگیری‌های مجدانه دوستداران محیط زیست، کسبه، ساکنین و اهالی محله مسجدجامع، از تلاش‌های شهرداری یزد به جهت بهسازی خیابان مسجدجامع و بررسی موضوع مذکور تقدیر كرده و اميدواريم با برنامه‌ریزی لازم از تکرار این گونه رخدادها جلوگیری به عمل آید و جهت بهره‌برداری از این طرح تسریع لازم صورت گیرد.”

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/6ynzF

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *