• کد خبر: 24783
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 شهریور 1392 - 08:47
  معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد در اشکذر :
  معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد در همایش تحلیل و بررسی جرایم و آسیب های اجتماعی در اشکذر اظهار داشت : مهم‌ترین عامل کمرنگ بودن آسیب‌های اجتماعی در استان توجه به اصل مهم حجاب و عفاف است.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از  نسیم صادق، به همت نیروی انتظامی شهرستان و با همکاری اداره تبلیغات اسلامی همایشی تحت عنوان تحلیل و بررسی جرایم و آسیب های اجتماعی با حضور پرسنل نیروی انتظامی و ائمه جمعه و جماعت شهرستان در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

  امام جمعه اشکذر

  در این همایش حجت الاسلام و المسلمین طالبیان امام جمعه شکذر به ویژگی های حکومت دینی اشاره نمود و خاطر نشان کرد:علمای زیادی در طول قرن های متمادی برای استقرار حکومت دینی در جامعه تلاش نمودند که سرانجام در قرن اخیر حضرت امام خمینی (ره) توانست با تاییدات الهی و حمایت مردم دینمدار ایران اسلامی حکومت دینی را ایجاد نموده و دین را به بطن جامعه و مردم بکشاند که باید قدردان زحمات علما و شهدای این راه باشیم.

  وی در ادامه تعاریفی کلی از جرم و تخلف و تفاوت های آن دو را از هم بیان نمود و یادآور شد:  مساله پیشگیری از جرم، مساله مهمی است که خاستگاه اصلی آن غرب بوده ولی چندین قرن قبل از غرب، دین اسلام تاکید فراوانی بر اهمیت پیشگیری از وقوع جرم و تخلف در آیات و روایات مطرح نموده است که نشانگر اهمیت پیشگیری از جرم در دین اسلام می باشد.

  همایش آسیبهای اجتماعی

  در ادامه این همایش معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد با اشاره به تاثیرات مخرب استفاده ناصحیح از شبکه‌های ماهواره‌ای‌ گفت: ترویج بدحجابی و کمرنگ شدن عفاف در جوامع اسلامی بدترین پیامد و تاثیر استفاده از ماهواره است.

  سرگرد مزیدی ‌ یکی از مهم‌ترین عوامل کمرنگ بودن آسیب‌های اجتماعی در استان و شهرستان صدوق  را توجه به اصل مهم حجاب و عفاف عنوان کرد و افزود: توجه ویژه مردان و زنان مسلمان به امر حجاب و عفاف و رعایت آن در کنار حفظ حرمت و کرامت انسانی موجب کاهش نرخ آسیب‌های اجتماعی شده است.

  معاون اجتماعی نیروی انتظامی یزد

  وی در ادامه یکی از روش های مهم پیشگیری از اعتیاد را آگاه بودن مردم از خطرات و مضرات مصرف مواد دانست و خاطر نشان کرد: اگر هر فرد از تاثیر مواد مخدر بر سلامت جسمی و روانی و کارکرد شغلی و اجتماعی خود و خانواده اش مطلع باشد و آن را باور داشته باشد کمتر ممکن است به این کار دست بزند؛ اما متاسفانه مشاهده می شود که بسیاری از والدین خودشان هنوز اطلاع کافی از انواع مواد و آسیب های جسمی و روانی آن بر روی افراد معتاد ندارند.

  مزیدی در پایان آگاهی جامعه از آثار سوء ، استفاده از ماهواره و مصرف مواد مخدر در جامعه را امری لازم دانست و گفت: اگر در این ضمینه اطلاع رسانی جامع و کاملی صورت گیرد ما کمتر با آثار نامطلوب آن در جامعه مواجه خواهیم بود.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/JTOxy

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *