اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

مهد مسجدالنبی در اشکذر افتتاح شد

شناسه خبر : 27687 | تاریخ انتشار : : 18 بهمن 1392 - 11:10 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، در مراسم افتتاح این مهد که اما م جمعه و فرماندار اشکذر، مدیرکل و معاونین بهزیستی حضور داشتند، مدیرکل بهزیستی استان یزد طی سخنانی گفت: مهد مساجد یکی از سه محور اجرای طرح مهندسی فرهنگی در مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی است. محمدحسین رحیمی نسب، در خصوص طرح مهندسی فرهنگی گفت: […]

به گزارش اشکذر نیوز، در مراسم افتتاح این مهد که اما م جمعه و فرماندار اشکذر، مدیرکل و معاونین بهزیستی حضور داشتند، مدیرکل بهزیستی استان یزد طی سخنانی گفت: مهد مساجد یکی از سه محور اجرای طرح مهندسی فرهنگی در مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی است.

محمدحسین رحیمی نسب، در خصوص طرح مهندسی فرهنگی گفت: این طرح برای نخستین بار در کشور در سه محور افتتاح مهد مساجد، طرح پیام آوران محبت و رونمایی از کتاب های آموزشی با محتوای دینی ویژه مربیان مهدهای کودک در یزد آغاز شد.
وی با اشاره به طرح پیام آوران محبت گفت: در این طرح روحانیون آموزش دیده با حضور در مهدهای کودک، آموزه های دینی و قرآنی را به کودکان منتقل می کنند و کودکان نیز با روحانیون مانوس می شوند.
وی با بیان اینکه 70 درصد شخصیت کودکان در سن زیر 6 سال شکل می گیرد گفت: در طرح پیام آوران محبت کودکان ضمن آشنایی با مفاهیم دینی و آموزه های اسلامی  با لباس روحانیت نیز انس می گیرند.

دکتر رحیمی نسب در خصوص آموزش مفاهیم دینی در مهدهای کودک گفت: در همین راستا بهزیستی کشور اقدام به تهیه کتاب با محتوای دینی ویژه مهدهای کودک نموده است که در کلیه مهدهای کودک آموزش داده می شود.
وی افزود: محتوای این 10 جلد کتاب با همکاری اساتید حوزه و دانشگاه طی 2 سال کار تخصصی تهیه و تدوین شده است.
رحیمی نسب در مورد راه اندازی مهد مساجد هم گفت: ایجاد مهد مساجد  بنا به درخواست هیات امنای مساجد صورت می گیرد و در نظر داریم این مهد را در دیگر مساجد استان نیز راه اندازی کنیم.
وی گفت: مهد مساجد به طور روزانه در کل ایام هفته به کودکان خدمات آموزشی می دهد.

منبع: روابط عمومی بهزیستی استان یزد

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/JBGnO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124