امام جمعه اشکذر با بیان اینکه نه تنها برای توقف کارخانه شیشه مظروف کاری انجام نگرفته بلکه بعضی از اربابان صنایع دیگر اصرار دارند که یک کارخانه دیگری احداث شود؛ گفت: من همین جا مخالفت مردم شهرمان را و مردم شهرستان مان را نسبت به این کار اعلام می ‌کنم و اظهار می ‌کنم و بدانند که به هرحال نباید در مسیری قدم بردارند که موجب نارضایتی و گله ‌مندی مردم شود.

به گزارش اشکذر خبر؛ حجه الاسلام محمد رضا طالبیان در پایان خطبه دوم این هفته اشکذر با بیان اینکه برای چندمین بار یک مطلبی را یادآوری می کنم راجع به صنایع آلایندگی این شهرستان گفت: خب به هر حال تلاشی صورت گرفت تا آن صنایعی که مستقر هستند با رعایت استانداردها سطح آلودگی ‌شان کم بشود.

طالبیان با اشاره به اینکه در این رابطه توصیه ‌های فراوانی شد؛ ابراز داشت: اول؛ کسانی که درخواست سرمایه ‌گذاری در صنایع و در این خطه از استان یزد را دارند حتما هدایت شوند به سمت ایجاد مراکز صنعتی که آلایندگی ندارد؛ دوم؛ اگر صنایعی هستند که می خواهند احداث شوند ولی از نظر متخصصین، آلایندگی فراوان دارد و مشکل ساز هست و برای محیط ‌زیست ضرر دارد از راه ‌اندازی آن‌ها جلوگیری شود.

خطیب جمعه اشکذر ادامه داد: این درخواست مردم و درخواست بزرگان به هر حال کسانی که مسئولیت دارند؛ مجموعه دولتی در شهرستان بسیاری از مسئولین استان تاکید بر این امر داشتند که حتی اگر کارخانه ‌ای در حال احداث است ولی مجوز محیط زیست ندارد؛ باید تعطیل شود و صنعت را در جایی مستقر کنند که برای محیط زیست مشکل ‌ساز نباشد.

وی گفت: اخیرا حالا مطلع شدیم (حالا شاید انشالله این خبر دروغ باشد) که نه تنها برای توقف کارخانه شیشه مظروف کاری انجام نگرفته بلکه بعضی از اربابان صنایع دیگر اصرار دارند که یک کارخانه دیگری احداث شود.

وی تاکید کرد:من همین جا مخالفت مردم شهرمان را و مردم شهرستان مان را نسبت به این کار اعلام می ‌کنم و اظهار می ‌کنم و بدانند که به هرحال نباید در مسیری قدم بردارند که موجب نارضایتی و گله ‌مندی مردم شود؛ آنچه که لازم بود از ناحیه ما و دوستان عزیزمان از جمله ائمه جمعه شهرستان اشکذر طی تذکر به مسئولین داده شود؛ داده شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: انشاء الله که این تذکرات مفید واقع شود و آن کاری که به صلاح مردم و منطقه ما نیست صورت نگیرد و امیدواریم که انشاء الله صدای ما هم داخل این نماز جمعه نماند و صدای ما از این مسجد بیرون برود و به گوش مسئولین برسد و اگر به هر حال جایی هست که مردم باید مطالبه جدی تری باشند؛ انجام گیرد.

طالبیان تاکید کرد: اگر از مقامات بالاتر از رئیس ‌جمهور و معاون رئیس جمهور باید در این زمینه کاری انجام شود؛ انشاء الله انجام بدهند که مردم ما را رنجیده و آزرده نکنند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/j2MZA