• کد خبر: 36117
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 30 دی 1393 - 21:09
  مدیرعامل سازمان منطقه ویژه علم و فناوری یزد گفت: منطقه ویژه علم و فناوری در محدوده شهرستان های اشکذر،مهریز، یزد، میبد، تفت و اردکان ایجاد می شود.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از ایرنا  ‘مهدی سالاری’ در جلسه شورای راهبری منطقه ویژه علم و فناوری یزد که با هدف بحث و تبادل نظر درباره معماری و شهرسازی منطقه ویژه علم و فناوری یزد برگزار شد افزود: یزد به عنوان اولین استان دارای منطقه ویژه علم و فناوری در کشور به این موفقیت بزرگ نائل آمد.

  وی اظهار کرد: این منطقه قرار است در محدوده شهرستان های مهریز، یزد، اشکذر، میبد، تفت و اردکان ایجاد شود.

  این مسوول خاطرنشان کرد : در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در باره معماری و شهرسازی منطقه ویژه با حضور متخصصان ذیربط، مقرر شد ضوابط لازم با در نظر گرفتن طرح کسب و کار منطقه، تدوین و در اختیار کارگروه امور زیربنایی استان قرار گیرد تا در واگذاری اراضی مورد توجه قرار گیرد.

  سالاری خاطرنشان کرد: علاوه بر آن موضوع طرح مطالعاتی طراحی نظام پایش شاخص های کلیدی در منطقه ویژه علم و فناوری یزد که از طرف مشاور پیشنهاد شده بود مورد بررسی قرار گرفت.

  وی در خصوص محدوده فیزیکی که برای منطقه ویژه علم و فناوری یزد در نظر گرفته شده است، اعلام کرد: با توجه به مصوبه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی، و شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال جاری اراضی حد فاصل شهرستان اردکان تا مهریز به طول تقریبی 100 کیلومتر و عرض 15 کیلومتر حول محور مواصلاتی سنتو (جاده کمربندی و اصلی اردکان تا مهریز) که بخشی از شهرستان های اردکان و میبد و اشکذر و یزد و مهریز و تفت را در بر میگیرد به عنوان محدوده فیزیکی منطقه ویژه علم و فناوری انتخاب شده است.

  سالاری افزود: پس از طرح موضوع در کمیسیون دایمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری کشور این محدوده فیزیکی منطقه به تصویب کمیسیون مربوطه رسیده است.

  اعضای شورای راهبری منطقه ویژه علم و فناوری یزد محمدصالح اولیاء رییس دانشگاه یزد، داریوش پورسراجیان رییس پارک علم و فناوری یزد، سید مجتبی حسینی پور مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری، اکرم فداکار مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری یزد، احمدرضا فقیه خراسانی معاون پارک علم و فناوری یزد و مهدی سالاری مدیر عامل سازمان منطقه ویژه علم و فناوری هستند.

  از ویژگیهای ایجاد این پارک در استان ایجاد یک سازمان چابک در زمینه علم و فناوری با بهره گیری از تعامل و هم افزایی میان همه دستگاه ها جهت پیگیری کلیه امور مربوط به علم و فناوری استان به منظور جلوگیری از کارهای موازی و تطابق برنامه ها با واقعیتهای کشور در عرصه توسعه علم و فناوری است.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/pGvdK

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *