اشکذر خبر

مکمل کلسیم نقشی در پرفشاری خون ندارد/ نمکدان را سر سفره غذا نیاورید!

شناسه خبر : 21482 | تاریخ انتشار : : 10 اردیبهشت 1392 - 18:04 | ارسال توسط :

به گزارش نسیم صادق به نقل از وبدا،مهديه السادات حاجي ميرزاده در گفت و گو بااین خبرگزاری اظهارداشت: مطالعات حاکی از آن است که ارتباط قابل توجهی میان دریافت کلسیم و بروز فشارخون بالا وجود ندارد. وي ادامه داد: افزایش مصرف فرآورده‌های شیری و دریافت کلسیم حتی به میزان ۱۵۰۰ میلی گرم در روز نیز […]

به گزارش نسیم صادق به نقل از وبدا،مهديه السادات حاجي ميرزاده در گفت و گو بااین خبرگزاری اظهارداشت: مطالعات حاکی از آن است که ارتباط قابل توجهی میان دریافت کلسیم و بروز فشارخون بالا وجود ندارد.
وي ادامه داد: افزایش مصرف فرآورده‌های شیری و دریافت کلسیم حتی به میزان ۱۵۰۰ میلی گرم در روز نیز تاثیری بر فشارخون افراد مبتلا به پرفشاری خون ندارد. بنابراین نقش مکمل کلسیم در پیشگیری از پرفشاری خون هنوز ناشناخته است.
اين كارشناس تغذيه تصريح كرد: نمک در افزایش فشارخون بسیاری از افراد تاثیر دارد، بنابراین مصرف نمک را به هنگام تهیه و طبخ غذا کاهش داده و از نمکدان در هنگام صرف غذا و سرسفره استفاده نکنید.
حاجي ميرزاده با اشاره به اين مطلب كه در افراد مبتلا به فشارخون بالا، مصرف مقادیر کافی مواد غذایی حاوی پتاسیم از حملات مغزی جلوگیری می‌کند متذكرشد: برای افزایش مصرف پتاسیم توصیه می‌شود میوه‌ها، سبزی‌ها، حبوبات و غلات استفاده شوند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/r8qLA
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *