اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

مقنی‌های یزد چگونه اهواز را از شر اشغال بعثی‌ها نجات دادند!

شناسه خبر : 44443 | تاریخ انتشار : : 07 مهر 1394 - 12:50 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از ايسنا و به نقل از کتاب “شیران الغدیر و یادمان‌های جنوب” تألیف “محمد رضا کلانتری سرچشمه”، حجت الاسلام راشد یزدی در اين مورد مي‌گويد: “از همان اوایل جنگ ارتباط صمیمی و تنگاتنگی بین آیت الله شهید صدوقی(ره) و شهید چمران برقرار بود و شهید صدوقی(ره) کمک‌های زیادی به […]

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از ايسنا و به نقل از کتاب “شیران الغدیر و یادمان‌های جنوب” تألیف “محمد رضا کلانتری سرچشمه”، حجت الاسلام راشد یزدی در اين مورد مي‌گويد: “از همان اوایل جنگ ارتباط صمیمی و تنگاتنگی بین آیت الله شهید صدوقی(ره) و شهید چمران برقرار بود و شهید صدوقی(ره) کمک‌های زیادی به ستاد جنگ‌های نامنظم دکتر چمران می‌کردند. در همان اوایل با تشویق شهید آیت الله صدوقی به جبهه جنوب رفتم و در محضر دکتر چمران بودم.”

دفاع مقدس

وي ادامه مي‌دهد: ” در آن زمان رهبر معظم انقلاب اسلامی، آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی) ريیس ستاد شورای عالی دفاع بودند و آقای لشکر سلیمی(فرمانده سابق ارتش) و ريیس دفتر ایشان بودند. یک روز در حضور دکتر چمران، دوربین به دست گرفته و تانک‌های عراقی را شمردند و گفتند: عراق با 60 تانک می‌خواهد به سوسنگرد حمله کند و وضعیت جبهه مخاطره‌انگیز است.”

حجت‌الاسلام راشد يزدي اضافه مي‌كند: “دکتر چمران نیروهایش را جمع و برای آنها صحبت کرد و در حین سخنرانی ایشان، بارش باران شروع شد. دکتر چمران در صحبت‌هایش گفت: ما باید همه نیروهایی را که داریم، به کار ببندیم و جلو حرکت این تانک‌ها را بگیریم چون اگر این تانک‌ها به سوسنگرد برسند، اهواز نیز از دست می‌رود و با از دست رفتن اهواز، استان فارس هم در معرض خظر قرار می‌گیرد و …”

وي مي‌گويد: “بعد از این سخنرانی دکتر چمران به من گفتند: ما باید کاری بکنیم که آب رودخانه به سمت عراقی‌ها جاری شود تا منطقه باتلاقی شود و تانک‌ها قدرت مانور نداشته باشند. شما اگر بتوانید با حضرت آیت الله صدوقی(ره) تماس بگیرید تا برای ما مقنی بفرستند، موفقیت بزرگی است!”

وي عنوان مي‌كند: “من بلافاصله با شهید حضرت آیت الله صدوقی(ره) تماس گرفتم و گفتم نظر آقای چمران این است که حداقل 20 مقنی برای دفاع از سوسنگرد لازم داریم. شهید صدوقی(ره) فرمودند: من فردا این افراد را برای شما می‌فرستم و کمتر از دو روز یک گروه مقنی با دو مینی‌بوس، همراه با پول زیادی از طرف شهید صدوقی(ه) به جبهه آمدند. پول‌ها را به دکتر چمران دادند و با عوض کردن مسیر رودخانه، آب‌ها را به منطقه تجمع تانک‌های عراقی هدایت کردند. همچنین نیروهای دکتر چمران، طی یک شبیخون، 60 تانک عراقی را سالم به غنیمت گرفته و یا منهدم نمودند و سوسنگرد و اهواز از شر اشغال عراقی‌ها محفوظ ماند.”

حجت الاسلام راشد يزدي خاطرنشان مي‌كند: “در آن زمان هر روز صبح، آقای چمران به اتاق جنگ می‌رفتند، وقتی بیرون می‌آمدند، می‌پرسیدم: آقای چمران می‌خواهم به آیت‌الله صدوقی خبر بدهم تا خوشحال شوند. اوضاع جنگ چه طور است؟ ایشان می‌گفتند: بدتر از دیروز نیست. و من هم به آیت الله صدوقی(ره) خبر می‌دادم.”

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/InSQq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124