اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

«کمی بلندتر صدایم کن» روایت شهیدی از دیار قنات و قنوت

شناسه خبر : 64724 | تاریخ انتشار : : 21 خرداد 1396 - 12:22 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر به نقل از دفاع پرس، «کمی بلندتر صدایم کن» روایتی است از زندگی شهید «محمدعلی حسن‌پور اشکذری» که به واسطه شغلش (فروش نفت) به علی نفتی معروف بوده؛ این کتاب روایت نقش اصناف یزد در انقلاب و دفاع مقدس می‌باشد. شهید حسن‌پور در دوم خردادماه 1317 در روستای رستاق از توابع […]

به گزارش اشکذر خبر به نقل از دفاع پرس، «کمی بلندتر صدایم کن» روایتی است از زندگی شهید «محمدعلی حسن‌پور اشکذری» که به واسطه شغلش (فروش نفت) به علی نفتی معروف بوده؛ این کتاب روایت نقش اصناف یزد در انقلاب و دفاع مقدس می‌باشد.

شهید حسن‌پور در دوم خردادماه 1317 در روستای رستاق از توابع اشکذر یزد متولد و در سیزدهم مهرماه 1360 توسط یکی از اعضای منافقین با شلیک گلوله در ناحیه سینه در شعبه نفت به شهادت رسید.

کتاب «کمی بلندتر صدایم کن» در 5 بخش نگارش شده است؛ این بخش‌ها عبارتند از مقدمه، یادداشت نویسنده، کمی بلندتر صدایم کن، نقش اصناف یزد در انقلاب و دفاع مقدس، گزیده وصیتنامه تعدادی از شهدای اصناف، عکس‌ها و اسناد.

در بخشی از کتاب آمده است:

سرانجام هواپیما در باند فرودگاه به زمین نشست و آقا روی پلکان ظاهر شد. با آرامش و طمانینه از پله‌ها پایین می‌آمد، اشک در چشمان علی حلقه زد. این همه سال دوری، غربت و فراق … این همه سال سختی و عذاب… و حالا طعم شیرین پیروزی حق!

همین که پای آقا به زمین رسید، علی فارق از جمعیتی که در اتاق بود، مهر کوچکی از جیبش در آورد و سجده شکر به جا آورد. بزرگترین آروزی زندگی‌اش تحقق یافته بود.

در بخش دیگری از کتاب آمده است:

هر وقت محمدمهدی روی پای صفاخانم خوابش می‌برد، خوابی می‌دید که هم آرامش می‌کرد و هم سراسیمه‌.

همیشه پدر به خواش می‌آمد، با همان دوچرخه رالی قدیمی، با همان خنده منتظر بود تا محمدمهدی بیاید و ترک دوچرخه سوار شود. محمدمهدی با دیدن پدر شاد می‌شد و به طرفش می‌دوید، ولی هرچه می‌دوید به او نمی‌رسید…

پدر دورتر و دورتر می‌شد… و دیگر صدایش به گوش محمدمهدی نمی‌رسید. سراسیمه از خواب می‌پرید و هر بار آرزو می‌کرد پدر کمی بلندتر صدایش کند…

این اثر به قلم «ناهید سلمانی» به رشته تحریر درآمده است که با 159 صفحه در شمارگان 3000 نسخه، توسط نشر «فاتحان» و با همکاری اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد به چاپ رسیده و چاپ یکم آن مربوط به سال 1395 است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/YKo8V

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124