• کد خبر: 81018
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 - 18:24
  جلال الدین شریعتمدار با اشاره به نظارت بهداشتی بر کشتارگاه اشکذر، از معدوم سازی ۶ تن قطعات مرغ و آلایش های خوراکی آلوده در این کشتارگاه خبر داد.

  به گزارش اشکذرخبر، سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان اشکذر با اشاره به اهمیت نظارت کارشناسان دامپزشکی بر محل تولید و عرضه فراورده های خام دامی تصریح کرد: عدم انجام نظارت اصولی از سوی کارشناسان دامپزشکی مخاطره‌آمیز و عدم توجه کافی به کیفیت محصولات مورد عرضه، موجب بروز بیماری‌های مشترک و به خطر افتادن سلامت عمومی جامعه می باشد.

  شریعتمدار عنوان کرد: در راستای حفظ بهداشت عمومی جامعه، پیرو بازرسی های مستمر این اداره از اماکن تولید و عرضه فراورده های خام دامی و انجام    نمونه برداری و آزمایش های میکروبی مقدار ۶ تن قطعات مرغ و آلایش های خوراکی آلوده در یکی از کشتارگاه طیور این شهرستان ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج گردید.

  وی افزود: محموله ضبط شده به پودر گوشت تبدیل و مورد مصرف حیوانی قرار می گیرد.

  نامبرده در پایان افزود: شهروندان محصولات مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظر دامپزشکی تهیه و در هنگام خرید به مهر و برچسب دامپزشکی بر روی محصول که نشان دهنده تاریخ تولید و انقضاء می باشد؛ توجه نمایند و در صورت مشاهده هرگونه موارد غیربهداشتی مراتب را به شماره تلفن ۳۲۷۲۳۵۷۵ شبکه دامپزشکی اطلاع داده تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

  منبع:روابط عمومی دامپزشکی استان یزد

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/jFN1r

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *