• کد خبر: 86791
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: شنبه 9 آذر 1398 - 22:47
  با حضور مدیرکل شورای مسکن و شهرسازی در شورای مسکن
  در طرح اقدام مسکن ملی ۱۰۰ واحد برای شهرستان اشکذر اختصاص داده شده است که نحوه ثبت نام آن نیز پس از نهایی شدن به اطلاع مردم این شهرستان خواهد رسید.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر؛ جلسه شورای مسکن شهرستان اشکذر با حضور رضا یادگاری مدیرکل راه و شهرسازی استان و معاونین این اداره کل، هادی هادی نسب فرماندار اشکذر، مهدی جعفری‌پور شهردار اشکذر و سایر اعضا در سالن کوثر فرمانداری اشکذر برگزار شد.

  در این جلسه واگذاری زمین معوض مسکن مهر اشکذر، بحث معارضین زمین بیمارستان حضرت زینب کبری (س)، زمین‌های شهرک زرین شهر، واگذاری زمین به حوزه علمیه خواهران و سالمندان، آسفالت مسکن مهر بهزیستی رضوانشهر، مباحث مرتبط با واگذاری قیر یارانه ای بازآفرینی شهری، مستثنیات پلاک ۵۳۹۰ روستاهای حسن آباد و حسین آباد رستاق و اطلاعاتی در خصوص نحوه ثبت نام طرح ملی مسکن در این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان ضمن تشریح ماده ۶ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، از دستگاه‌های اجرایی شهرستان اشکذر خواست تا اراضی مازاد خود را با محوریت فرمانداری این شهرستان در اختیار اداره راه و شهرسازی استان قرار دهند.

  رضا یادگاری در خصوص ۳۰۵۴ متر مربع زمین معارض بیمارستان حضرت زینب کبری(س) اشکذر؛ گفت: با هماهنگی صورت گرفته با استانداری مقرر گردید تا احقاق حقوق از طریق مراجع قضایی نیز صورت گیرد.

  وی در خصوص زمین های شهرک زرین شهر اظهار داشت: بخشی از این زمین‌ها خارج از محدوده بوده است؛ که باید پس از تصویب طرح جامع شهر اشکذر؛ موضوع مسکونی بودن زمین‌ها به کارگروه امور زیربنایی استان ارجاع گردد.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان در رابطه با اختصاص زمین جهت حوزه علمیه خواهران و خانه سالمندان شهرستان، گفت: با توجه به مطرح شدن زمین مورد نظر در ماده ۴۰ انتظار می رود با تغییر مالکیت زمین مورد نظر مشکل واگذاری آن نیز مرتفع گردد.

  وی در این جلسه در خصوص آسفالت مسکن مهر بهزیستی رضوانشهر قول مساعد داد تا موضوع به زودی حل و اجرایی شود.

   

  این مقام مسئول با بیان اینکه قیر یارانه در خصوص راه‌های روستایی یک باند با عرض شش متر است؛ تصریح کرد: سهمیه شهرستان اشکذر در سال ۹۶ و ۹۷، ۱۳۰۰ تن بوده است و علاوه بر آن ۳۰۰ تن قیر یارانه‌ای بازآفرینی شهری نیز به این شهرستان اختصاص داده شده  و از این پس اداره راهداری به عنوان متولی قیر یارانه ای است.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان در خصوص پلاک ثبتی ۵۳۹۰ روستاهای حسن آباد و حسین آباد رستاق عنوان کرد: پیرو جلسات برگزار شده در مرکز استان مصوب شد تا هیئت هفت نفره واگذار کننده زمین به همراه اداره راه و شهرسازی و منابع طبیعی نسبت به مشخص نمودن مختصات مستثنیات به طور دقیق و منظم اقدام نمایند.

  وی طرح اقدام ملی مسکن را راهگشای تامین بخشی از مسکن جوانان و نیازمندان دانست و خاطر نشان کرد: ۱۰۰ واحد در این طرح برای شهرستان اشکذر اختصاص داده شده که نحوه ثبت نام آن نیز پس از نهایی شدن به اطلاع مردم این شهرستان خواهد رسید.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/eRu8h

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *