اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

مشارکت اوقاف برای راه‌اندازی بیمارستان فوق تخصصی سرطان در یزد

شناسه خبر : 30940 | تاریخ انتشار : : 04 شهریور 1393 - 19:22 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل، ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه ماهیت وقف کمک به اجتماع است، اظهار داشت: پیشرفت‌های علمی، آموزشی، سلامت و بهداشت و … تاثیر گرفته از وقف هستند. وی همچنین وقف را عامل گسترش فرهنگ اسلام، قرآن و سیره معصومین (ع) عنوان کرد: وقف علاوه بر […]

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد

به گزارش اشکذر نیوز، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل، ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه ماهیت وقف کمک به اجتماع است، اظهار داشت: پیشرفت‌های علمی، آموزشی، سلامت و بهداشت و … تاثیر گرفته از وقف هستند.

وی همچنین وقف را عامل گسترش فرهنگ اسلام، قرآن و سیره معصومین (ع) عنوان کرد: وقف علاوه بر کارکردهای بسیار متنوعی که دارد، می‌تواند بار بزرگی را نیز از دوش دولت به ویژه در زمینه‌های عمرانی بردارد.

عادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در حوزه وقف در استان یزد، از مراحل تکمیل ثبت اسناد موقوفات در سامانه جامع اطلاعات وقف خبر داد و بیان کرد: در استان یزد بالغ بر 11هزار و 750 موقوفه در سامانه جامع اطلاعات بارگذاری و وقف‌نامه‌های آنها الکترونیکی شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد یادآور شد: این اسناد به خاطر ثقیل و سنگین بودن بسیاری از الفاظ به کار برده شده در سند وقفی، طی شش مرحله مورد تایید قرار گرفته و پس از آن وارد سامانه شده است.

وی تصریح کرد: این اقدام با هدف عمل به مرّ وقف‌نامه همچنین روشن و شفاف شدن وقف‌نامه برای نسل‌های آینده، در سامانه ثبت می‌شود و علاوه بر ماندگاری سند وقف، به نیت واقف نیز به درستی عمل خواهد شد.

عادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای فاز دوم ساماندهی و احیای سرای خان کهنه در بازار یزد عنوان کرد: اگر این موقوفه ساماندهی شود، به صورت مستقیم برای 300 نفر شغل ایجاد خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش اداره اوقاف برای راه‌اندازی یک بیمارستان فوق تخصصی سرطان در یزد با مشارکت اداره اوقاف خبر داد و اظهار داشت: این طرح هم‌اکنون در مرحله مطالعه است و مجوزهای لازم برای احداث آن اخذ شده و امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.

عادل ادامه داد: 15 تا 20 درصد بیمارستان فوق تخصصی سرطان آورده موقوفات استان یزد خواهد بود و در مجموع هزینه ساخت و تجهیز این بیمارستان، 120 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با بیان اینکه یک سرمایه‌گذار با برند بین‌المللی قرار است در این طرح مشارکت کند، عنوان کرد: این بیمارستان قرار است در جاده یزد – مهریز و در حوالی صدا و سیمای مرکز یزد راه‌اندازی شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد در مورد طرح توسعه امامزاده جعفر (ع) یزد نیز به شرح مسائل پیش آمده و روند کار و اجرای این طرح و علت توقف آن پرداخت و افزود: این طرح مورد هجمه‌های بسیاری قرار گرفت و برخی رسانه‌ها از جمله رادیو سراسری مطالب کذبی علیه این طرح مطرح کردند.

وی افزود: اکنون این طرح متوقف شده و سبب شده قیمت املاک حریم طرح توسعه به شکل کاذب افزایش پیدا کند که این به نفع امامزاده نیست.

عادل با اشاره به اینکه قرار است میراث فرهنگی مشاوران جدیدی برای این طرح انتخاب کند، عنوان کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه حساسیتی بر روی بحث مشاور ندارد اما امیدواریم هرچه زودتر تکلیف این طرح مشخص شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد در بخش دیگری از این نشست همچنین از کشف 100 موقوفه جدید در یزد خبر داد و گفت: این موقوفات تاکنون هیچ سند یا مدرکی مبنی بر موقوفه بودن خود نداشتند اما به تازگی اسناد آنها کشف و وقف بودن آنها برای اداره اوقاف محرز شده است.

وی همچنین از 18 وقف جدید در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: اداره اوقاف کار هدایت واقفان به سمت نیازهای جامعه را انجام می‌دهد اما اغلب واقفان خود از قبل نیاتی داشته‌اند که تمایل به اجرای آن دارند.

منبع: فارس

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/f7hBu

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124