به گزارش خبرنگار اشکذر خبر، در بخشنامه ای عجیب از مرکز بهداشت اشکذر، ارائه دارو در داروخانه های درمانگاه های  شبانه روزی اشکذر و صدر آباد، بدون نسخه پزشک مستقر در درمانگاه ممکن نیست. به عبارت دیگر نسخه پزشک های خارج از درمانگاه قابل قبول نیست و برای رونویسی نسخه جدید توسط پزشک درمانگاه مذکور، […]

به گزارش خبرنگار اشکذر خبر، در بخشنامه ای عجیب از مرکز بهداشت اشکذر، ارائه دارو در داروخانه های درمانگاه های  شبانه روزی اشکذر و صدر آباد، بدون نسخه پزشک مستقر در درمانگاه ممکن نیست.
به عبارت دیگر نسخه پزشک های خارج از درمانگاه قابل قبول نیست و برای رونویسی نسخه جدید توسط پزشک درمانگاه مذکور، مجددا هزینه ویزیت دریافت می شود.

متن بخشنامه: «با توجه به کسور نسخ دارویی بیمه سلامت صادره توسط پزشک خارج از سیستم ، شایسته است نسبت به عدم پذیریش نسخ دارویی بیرون از مرکز اقدام لازم به عمل آورید.»

متن بخشنامه: «با توجه به کسور نسخ دارویی بیمه سلامت صادره توسط پزشک خارج از سیستم ، شایسته است نسبت به عدم پذیریش نسخ دارویی بیرون از مرکز اقدام لازم به عمل آورید.»

 

این در حالی که شهرستان اشکذر همچنان از وجود داروخانه شبانه روزی محروم است و نبود برخی از داروها در داروخانه های موجود در درمانگاه های دولتی نیز باعث گله مندی مردم شهرستان شده است.

رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان اشکذر در مصاحبه ای گفته است: نزدیک به 436 قلم دارو مجاز است تا در داروخانه های دولتی به فروش برسد و ما اجازه نداریم تا دارو یا کالای پزشکی خارج از این محدوده را به مردم ارائه دهیم.

در حالی مردم و مسئولان شهرستان اشکذر آماده استقبال از مسافران نوروزی می شوند و به گفته مسئولان سال گذشته بیش از 14 هزار نفر در محل های اقامتی شهرستان اشکذر استقرار یافته اند، جای سوال دارد که اگر مردم شهرستان و یا مسافری نیاز به خدمات درمانی داشت به کجا باید مراجعه کند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/atnuC