اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

مسئولیت های اساتید در تربیت طلبه امروزی

شناسه خبر : 87603 | تاریخ انتشار : : 10 دی 1398 - 18:52 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذرخبر، منصوره قیاسی، صبح امروز در جمع حلقه اساتید مدرسه علمیه خواهران فاطمیه اشکذر با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) که برای انجام یک عمل آن را بگوییم تا توفیق عمل بیایم، اظهار کرد:  در طول دوران طلبگی از قبل از انقلاب تا کنون طلابی را می شناسم که افسوس می […]

به گزارش اشکذرخبر، منصوره قیاسی، صبح امروز در جمع حلقه اساتید مدرسه علمیه خواهران فاطمیه اشکذر با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) که برای انجام یک عمل آن را بگوییم تا توفیق عمل بیایم، اظهار کرد:  در طول دوران طلبگی از قبل از انقلاب تا کنون طلابی را می شناسم که افسوس می خورند که چرا راه طلبگی را ادامه نداده اند.

وی افزود: آن چیزی که برای طلاب اثر بخش و ماندگار است در واقع «عمل» و رفتار آنان است و علم آموزی به تنهایی کافی نیست.

استاد پیشکسوت حوزه علمیه خواهران یزد یادآور شد: در طول تاریخ افرادی از جمله طلحه و زبیر بوده اند که علم زیادی داشتند ولی عمل خوبی نداشتند و این مسأله تا امروز ادامه دارد و مصداق آن چون بنی صدر و شریعت مداری است.

قیاسی ادامه داد: آن چیزی که برای بشر مفید بوده علم به تنهایی نیست بلکه عمل در کنار دانستن بوده است و هر مسأله ای حتی مسائل احکام را اگر مبتلا به نباشیم و عمل نکنیم موجب فراموشی اطلاعات ما می شود.

وی گفت: شخصی نزد امام سجاد (علیه السلام) آمد و گفت: می خواهم چیزی به من یاد دهید که امام مطالب را برای شخص بیان کردند و آن فرد بسیار بهره برد، فردای آن روز شخص باز به دیدار امام آمد و گفت چیزی به من یاد دهید، امام فرمودند آنچه دیروز به تو یاد دادم عمل کردی؟شخص گفت نه و امام هم به او  گفتند برو .

استاد اخلاق با اشاره به توصیه آیت الله بهجت نسبت به عمل به دانسته ها برای قرار گرفتن در صراط مستقیم، افزود: به عنوان استاد مطلبی را برای شاگردم بیان می کنم اگر عمل کننده باشم اول برای خودم خوب است و نیز آن کسی که در زیر مجموعه ما قرار دارد یاد می گیرد که چطور عمل کند.

قیاسی تصریح کرد: در روز قیامت یک صف طولانی را به یک استاد نشان می دهند و می گویند این ها همه شاگردان شما هستند و عمل خوب آنان برای شما نیز نوشته می شود؛ این در حالی است که شخص می گوید من این تعداد شاگرد نداشتم که ندا می رسد این ها شاگردان شاگردان تو هستند و ثواب عمل آنان به تو می رسد.

وی تأکید کرد:باید توجه داشته باشیم به عنوان یک استاد رفتار ما بسیار مورد توجه طلاب است وما همیشه باید اثر گذاری خودمان را جدی بگیریم.

استاد اخلاق ادامه داد: اگر یک فردی به مراتب بالا برسد همیشه می گویند استادش فلانی بوده و کمتر پیش می آید بگویند مدیر مدرسه اش فلان شخص بوده است و مقام استاد به مراتب از مدیر و معاون بالاتر است.

این استاد اخلاق به اساتید حوزه علمیه خواهران توصیه کرد: مطالعه خود را بیشتر کنید و در انجام واجبات و مستحبات بکوشید و همیشه برای خود یادآوری کنید که در حال تربیت انسان ها هستید.

منبع: خبرگزاری«حوزه»

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/YNUUm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec