• کد خبر: 42062
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: شنبه 3 مرداد 1394 - 14:26
  امام جمعه اشکذر:
  طالبیان با اشاره به توافق بین ایران و گروه 1+5 اشاره کرد و گفت: این سخنان در حد یک بیانیه است گر چه مورد شرح و تفسیر های مختلفی قرار گرفته است ولی زمانی رسمیت پیدا می‌کند که در ایران به تصویب مجلس شورای اسلامی و همچنین در کشور آمریکا نیز مورد تأیید سنای آمریکا قرار بگیرد.
  به گزارش اشکذر نیوز،امام جمعه اشـکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه دعوت به تقوا را یکی از سفارشات انبیاء و امامان معصوم برشمرد و با نقل روایتی از امام صادق (ع) گفت: حداقل تقوا و پرهیز گاری را می‌توان به ترک محرمات و انجام واجبات دین اشاره کرد که کسب این بر هر مسلمان و مؤمنی واجب است.
  طالبیان در ادامه به روز پنجم مرداد، که به عنوان روز نماز جمعه شده است اشاره کرد و گفت: نماز جمعه از مهم‌ترین واجبات و فرایض دینی است که از لحاظ دینی و سیاسی مورد اهمیت زیادی قرار دارد که متأسفانه مورد ظلم و ستم از سوی تمام فرق اسلامی قرار گرفته است.
  امام جمعه اشکذر اشاره نکردن به مشکلات مسلمانان در خطبه های نماز جمعه را  یکی از ظلم های مسلمانان به نماز جمعه دانست و گفت: متأسفانه جنبه سیاسی و بصیرت افزونی در خطبه های نماز جمعه کم شده است که این خود یک ظلم به نماز جمعه است.
  “حجت الاسلام  والمسلمین طالبیان” در ادامه به سوره مبارکه جمعه اشاره کرد و گفت: در سوره مبارکه جمعه خداوند مسلمین را به شتاب در حضور به موقع در نماز جمعه دعوت کرده است.
  وی در زمان قبل از انقلاب شرکت مردم در نماز جمعه را  کم رنگ دانست و عنوان کرد: به دستور امام (ره) بعد از انقلاب اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی در تهران برگزار شد که امروز هم در سراسر کشور قریب به 700 مکان در کشور نماز جمعه اقامه می‌شود البته هنوز به حد نصاب دین نرسیده‌ایم.
  طالبیان با اشاره به توافق بین ایران و گروه 1+5 اشاره کرد و گفت: این سخنان در حد یک بیانیه است گر چه مورد شرح و تفسیر های مختلفی قرار گرفته است ولی زمانی رسمیت پیدا می‌کند که در ایران به تصویب مجلس شورای اسلامی و همچنین در کشور آمریکا نیز مورد تأیید سنای آمریکا قرار بگیرد.
  وی وظیفه مردم ایران را به عنوان یک مسلمان در برابر این توافق، نگاه و توجه به سخنان رهبریت دانست و گفت: ما به عنوان یک مسلمان از مسئولین انتظار داریم تا از خطوط قرمز که از سوی رهبر انقلاب ترسیم را رعایت کنند.
  حجت الاسلام طالبیان در پایان خطبه های خود گفت: همچنین باید مواظب بود تا مبادا با تبلیغات و جوسازی های غیر واقع رهبری را ناچار به پذیرش امری خلاف نظر خود کنند.
  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/eXzdw

 • Telegram
 • برچسب‌ها:
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *