• کد خبر: 85997
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: دوشنبه 20 آبان 1398 - 17:58
  مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی صدرآباد روستای رستاق شهرستان اشکذر یزد، روز یکشنبه در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این شهر افتتاح شد.

  به گزارش اشکذرخبر، این مرکز در زیربنای یکهزار و ۵۰ مترمربع و با صرف  ۲۱ میلیارد ریال اعتبار خیری و ۱۷ میلیارد ریال اعتبار دولتی به بهره‌برداری رسید.

  با بهره برداری از این مرکز، هشت هزار و ٦٢٥ نفر از مردم اشکذر زیر پوشش خدمات پزشک، دندانپزشک، مراقب سلامت، بهورز،بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای، کارشناس تغذیه، ماما و آزمایشگاه قرار گرفتند.

  عملیات احداث این مرکز از سال ٩٥ آغاز شده بود.

  مرکز شهرستان ۳۰ هزار نفر اشکذری در ۲۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

  همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان یزد ۵۰۰ پروژه و طرح در زمینه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مورد بهره برداری قرار گرفت و برای اجرای این پروژه‌ها ، ۲۵ هزار میلیارد ریال هزینه شد که ۱۰ هزار میلیارد ریال آن از محل بودجه دولتی و ۱۵ هزار میلیارد ریال نیز سهم بخش خصوصی است.
  بهره برداری از پروژه فولاد چادرملو در اردکان، فاز یک بندرخشک پیشگامان در مهریز، بیمارستان خاتم الانبیاء ابرکوه، گازرسانی به شهرک فولاد اشکذر، ۹۰ کیلومتر از دو خطه سازی راه آهن بافق به میبد و ۲۵ کیلومتر از باند دوم جاده یزد – طبس  از مهمترین طرح‌های بهره برداری شده است این پروژه‌ها به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری و اعضای هیات دولت افتتاح شد.
  در دومین سفر استانی اعضای هیات دولت به یزد ۱۴ معاون و وزیر رییس جمهوری را همراهی می کنند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/aZTQW

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *