• کد خبر: 38757
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: شنبه 8 فروردین 1394 - 18:39
  مدیرعامل شركت برق منطقه‌ای يزد از مردم خواست تا در اقدامی نمادین با خاموش کردن شماری از روشنایی‌ها و وسايل الكتريكي به مدت یک ساعت، از بهینه‌سازی مصرف انرژی و حفظ محیط‌زیست حمایت کنند.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد، محمدحسن صباغ‌زادگان با دعوت از مردم استان یزد، برای مشارکت در حرکت جهانی ساعت زمین که در روز شنبه 8 فروردین‌ماه برگزار می‌شود درخواست کرد تا در اقدامی نمادین با خاموش کردن شماری از روشنایی‌ها و وسایل الکتریکی به مدت یک ساعت، از بهینه‌سازی مصرف انرژی و حفظ محیط‌زیست حمایت کنند.

  وی درباره تاریخچه این حرکت عنوان کرد: «طرح ساعت زمین» توسط صندوق جهانی طبیعت به ‌صورت سالانه در آخرین شنبه ماه مارس (هشتم فروردین)، با هدف و آرمان، آگاهی بخشی درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان برگزار می‌شود.

  صباغ زادگان بیان کرد: روز شنبه 8 فروردین‌ماه از ساعت 20:30 تا 21:30 شماری از روشنایی شهری در نقاط مختلف کشور به نشانه همبستگی با این حرکت جهانی خاموش می‌شود.

  وی، هدف اصلی از این اقدام را تغییر عادت‌های روزمره در مصرف انرژی بیان کرد و گفت: خاموش کردن شماری از لامپ‌ها٬ اهمیت برق را یادآوری می‌کند و از آنجا که موضوع انرژی به‌عنوان یکی از عوامل تغییر اقلیم در جهان مطرح است٬ این اقدام نمادین کمک می‌کند که با همکاری یکدیگر، تحولی در مصرف انرژی و استفاده بهینه از آن ایجاد کنیم.

  وی با بیان اینکه یک جنبه مهم بهره‌وری انرژی حفظ محیط‌زیست است، گفت: صرفه‌جویی در مصرف انرژی موجب حفظ محیط‌زیست می‌شود که یک اولویت ملی و جهانی است.

  وی یادآور شد: افزایش بهره‌وری انرژی، میزان ارزش‌افزوده را ارتقا داده و به اقتصاد کشور کمک می‌کند.

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/pbK2d

 • Telegram
 • برچسب‌ها:
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *