اشکذر خبر


مردم شهرستان اشکذر اگر صنایع آلاینده نمی‌خواهید جمع کنید بروید!

شناسه خبر : 103975 | تاریخ انتشار : : ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۸:۱۲ | ارسال توسط :

خبری در شبکه‌های اجتماعی شهرستان اشکذر مبنی بر تخلیه اولین محموله شن‌های بادامی سفید (سیلیس) در محل کارخانه شیشه مظروف منتشر شد.

به گزارش اشکذر خبر، خبری در شبکه‌های اجتماعی شهرستان اشکذر مبنی بر تخلیه اولین محموله شن‌های بادامی سفید (سیلیس) در محل کارخانه شیشه مظروف منتشر شد.

امیدواریم که این خبر درست نباشد چون صحت این خبر نوعی دهن‌کجی از سوی مسئولان اقتصادی استان به ائمه جمعه، روحانیون، معتمدین و نمایندگان مردم و موسسات مردم‌نهاد و قانون است.

آیا اگر این خبر صحت داشته باشد واقعاً دیگر اعتمادی به حرف برخی مسئولان وجود دارد؟ آیا نباید به مسلمانی برخی مسئولان شک کرد؟

حضرت رسول اکرم (ص) در حدیثی می‌فرمایند:

دروغ‌گو با دروغ‌گویی خود سه چیز به دست می‌آورد: خشم خدا را نسبت به خود، نگاه تحقیرآمیز مردم را نسبت به خود و دشمنى فرشتگان را نسبت به خود.

آیا درست که خواسته‌های عده‌ای سودجو و منفعت‌طلب بر خواسته‌ها و فریادهای مردم، ائمه جمعه و معتمدین ارجحیت یابد؟

چرا سال‌هاست به سندهای چشم‌انداز شهرستان که حاصل تلاش‌های کارشناسی متخصصان است توجه نمی‌شود نمونه‌اش طرح منطقه ویژه غذا و دارو در شهرستان اشکذر است که نه‌ تنها سال‌هاست اجرایی نشده بلکه این شهرستان در حال تبدیل‌شدن به قطب آلایندگی استان، بلکه کشور است.

به نظر می‌رسد تخصص مسئولان اقتصادی استان نه حل مشکلات اقتصادی (ازجمله بیکاری ۲۷ هزار جوان تحصیل‌کرده دانشگاهی، رتبه بالای بیکاری در کشور، شاخص فلاکت، تورم و..) است بلکه تخصص آنان دور زدن قوانین محیط زیستی و مردم است.

خداوند در آیه ۲ و ۳ سوره صف می‌فرماید: ای کسانی که ایمان آورده‌اید! چرا چیزی می‌گویید که عمل نمی‌کنید؟ نزد خدا بسیار مورد غضب است که چیزی را بگویید که عمل نمی‌کنید.

به نظر می‌رسد جناب آقای دکتر جوکار نماینده محترم مجلس اولین گره‌ای که باید باز کنند حذف عنوان منطقه محروم از شهرستان اشکذر است؛ تا وقتی این شهرستان جزو مناطق محروم با معافیت مالیاتی ۱۰ ساله باشد دهان هر سودجو و منفعت‌طلبی به آب می‌افتد و با هر ترفندی به دنبال دور زدن قانونی برای ایجاد کارخانه‌های آلاینده و پرآب خواه است که سلامتی مردم را به خطر می‌اندازد، می‌افتد.

در پایان به‌ نظر می‌رسد با این شیوه عملکرد؛ پیام روشن مسئولان اقتصادی استان به مردم شهرستان اشکذر این است که اگر صنایع نمی‌خواهید جمع کنید بروید.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/DqTLG

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *