اشکذر نیوز: امروز بیست و پنجمین روز از اسفند است، وقتی در شهر اشکذر گذر می‌کنی آشفتگی بصری و تجمع زباله و نخاله‌های ساختمانی به‌خصوص در خیابان اصلی شهر چشم هر بیننده‌ای را آزار می‌دهد.   این در حالی است که شهرها و شهرستان‌های هم‌جوار با نصب بنر و آماده‌سازی میدان‌های ورودی به استقبال […]

 

اشکذر نیوز: امروز بیست و پنجمین روز از اسفند است، وقتی در شهر اشکذر گذر می‌کنی آشفتگی بصری و تجمع زباله و نخاله‌های ساختمانی به‌خصوص در خیابان اصلی شهر چشم هر بیننده‌ای را آزار می‌دهد.

 

این در حالی است که شهرها و شهرستان‌های هم‌جوار با نصب بنر و آماده‌سازی میدان‌های ورودی به استقبال مهمانان نوروزی رفته‌اند.

 

پیاده‌روهای ورودی اشکذر تا 5 روز مانده به سال نو همچنان در حال آماده‌سازی و بهسازی است و نشانی از استقبال نوروز نمی‌بینی جز دست‌فروشانی که بساط فروش ماهی و سبزه سفره هفت‌سینشان را پهن کرده‌اند.

 

تبلیغات اغراق‌آمیز همسایگان از یک‌سو و آسفالت نامطلوب ورودی و میدان اصلی شهر از سویی دیگر انتخاب مسافران نوروزی برای محل اسکان را آسان کرده است.

 

برخی از آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری هم‌محل تجمیع زباله‌هاست و منتظر اقدام مسئولان و مصوبات جلسات ستاد تسهیلات نوروزی است.

ازجمله این آثار باستانی قلعه تاریخی اشکذر است که در گزارشی به آن پرداختیم اما کوه ریگ جاذبه گردشگری که سال گذشته در بنرهای ورودی اشکذر نام آن برده شد؛ نیز از تجمیع نخاله‌های ساختمانی رنج می‌برد و ریگ‌های آن دور از چشم مسئولان به تاراج می‌رود.

 

اما در پایان ضمن قدردانی از بعضی از اقدامات صورت گرفته مانند ویژه برنامه های فرهنگی در پارک اشکی و موارد دیگر توصیه‌ می شود مسئولان به‌جای برگزاری جلسات متعدد ستاد تسهیلات نوروزی، چاره ای بیاندیشند که هر ساله برنامه آماده سازی شهر برای استقبال از مهمانان نوروزی به چند روز مانده به عید نکشد.

میدان زارچ

ورودی اشکذرhttps://ashkezarnews.ir/wp-admin/post.php?post=38312&action=edit&message=1

پیادروی ورودی اشکذر

میدان مسجدالرضا

سبزه و ماهی فروشی در اشکذر

زباله های ساختمانی کنار قلعه اشکذر

نخاله های ساختمانی کنار کوه ریگ

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/icU9n