• کد خبر: 24920
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: جمعه 22 شهریور 1392 - 18:04
  امام جمعه اشکذر:
  خطیب جمعه اشکذر گفت: اینکه جمعی از مردم بعد از جشن عروسی در ساعات پایانی شب به خیابان بیایند و با سر و صدا و پخش آهنگ های حرام و رقاصی، شئونات اسلامی را زیر پا گذاشته و مزاحم آرامش مردم شوند هرگز امر پسندیده ای نیست.

  امام جمعه اشکذر در گوشه ایی از  خطبه های امروز خود به جشن های عروسی که در ایام دهه کرامت و ولادت ها برگزار می شود اشاره کرد و گفت: خبرهایی از اطراف به گوش می رسد که بعضا مجالس عروسی در اشکذر برگزار می شود که در آن نه تنها شئونات اسلامی رعایت نمی شود بلکه عرف جامعه مذهبی مثل یزد نیز نادیده گرفته می شود.

  وی افزود: اینکه جمعی از مردم بعد از جشن عروسی در ساعات پایانی شب به خیابان بیایند و با سر و صدا و پخش آهنگ های حرام و رقاصی، شئونات اسلامی را زیر پا گذاشته و مزاحم آرامش مردم شوند هرگز امر پسندیده ای نیست.

   

  طالبیان با بیان اینکه مبادا رسوم خودساخته و غلط جشن های عروسی در اشکذر رواج یابد خطاب به مردم و مسئولین گفت: هم مردم مراقب باشند و با تذکر زبانی جلوی اشاعه این رفتار ناپسند را بگیرند و هم دستگاه های اجرایی که قدرت مداخله دارند، مثل نیروی انتظامی، مثل ارشاد جلوی رواج این رسم غلط در شهرستان را بگیرند.
  خطیب جمعه اشکذر همچنین با اشاره به قرار گرفتن در دهه کرامت، به ولایت پذیری و تبعیت از امام اشاره کرد و گفت: شخصی که مدعی شیعه بودن در محضر امام است باید، این ادعا در تمام ارکان زندگی او جلوه گر باشد و این طور نباشد که اصول دین را رعایت کند و از طرفی نسبت به ترک گناهی بی تفاوت باشد. ولایی بودن واقعی به این است که چه در ظاهر و چه در خفا، انسان خدا را شاهد و ناظر خود بداند و عمل و نیت خود را در پیشگاه خداوند یکسان کند.

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/RXu5Z

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *