• کد خبر: 26199
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 12 آذر 1392 - 19:51
  به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدا... الحسین(ع)و یاران باوفایش و گرامیداشت یاد و خاطره خیر بزرگوار دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر، مراسمی از طرف دفتر فرهنگ اسلامی در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد.

  به گزارش اشکذر نیوز؛در این مراسم که کارکنان ، اعضای هیأت علمی، اعضای هیأت مؤسس، شورای اسلامی شهر اشکذر و خانواده هایشان و همچنین خانواده شادروان حاج رضا دهقانی اشکذری، خیر دانشگاه، حضور داشتند برنامه های متنوعی اجرا شد.
  حاج حسن امیری از استادان دانشگاه در سخنانی به ذکر خاطره ای از خیر دانشگاه پرداخت و علو درجات را برایش مسألت کرد .
  امیری در ادامه به بیان جایگاه مذهب در بین ایرانیان پرداخت و گفت : ما ایرانی ها شناخت کامل از دین نداریم بنابر این احساساتمان بر عقل مان غلبه دارد. امیری گفت : دین یک مجموعه کامل است و سیستم هشدار دهنده دین امر به معروف و نهی از منکر است .
  وی با استناد به حدیثی از امام صادق (ع) که فرمودند : بهترین دوست من کسی است که عیب هایم را به من هدیه کند افزود : انتقاد کردن فوق العاده سخت است ولی سخت تر از آن، انتقاد پذیری است و اگر می خواهیم جامعه سالم شود باید انتقاد کنیم و البته انتقاد کردن آدابی دارد و خیلی باید خودسازی کنیم تا وقتی یکی عیب مان گرفت استقبال کنیم.
  وی در ادامه به برخی از علل قیام امام حسین(ع) پرداخت و گفت : امر به معروف و نهی از منکر مهمترین انگیزه حسین بن علی (ع) از قیام عاشورا بود و مرحله بعد از امر به معروف و نهی از منکر ، نصیحت کردن است .
  امیری در ادامه گفت : شهید مطهری با ذکر حدیثی از پیامبر (ص) می گوید : هیچ جامعه ای به قداست نمی رسد مگر آنگه ضعیف ترین فرد آن جامعه در برابر قوی ترین فرد آن جامعه بایستد و بدون لکنت زبان حرف بزند و آنچه مسلم است هدف از قیام امام حسین(ع) ، احیای امر به معروف و نهی از منکر بوده است .
  امیری خاطر نشان کرد: حسین (ع) کسی بود که به هیچ قیمت حاضر نشد خلاف کند و ما نیز اگر بخواهیم جامعه حسینی داشته باشیم نباید خلاف کنیم و عزت یافتن هزینه دارد و هزینه آن هم کم نیست .
  این استاد دانشگاه در پایان بحث خود درباره اهداف قیام امام حسین(ع) به بحث جهاد اکبر و جهاد اصغر اشاره کرد و افزود : جهاد اصغر، میدان جبهه و جنگ است ولی مهمتر از جهاد اصغر، جهاد اکبر است و آن زندگی روزمره و آزمایش هایی است که با آن مواجه هستیم و انشاءا… بتوانیم جامعه نمونه در جهان بشویم.
  پخش کلیپ، مداحی و مرثیه سرایی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/XtlZR

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *