• کد خبر: 24795
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه 15 شهریور 1392 - 22:00
  اعضای جدید شورای شهر اشکذر و خضرآباد، در مراسمی با سوگند به قرآن کریم، فعالیت چهارساله خود را آغاز کردند.

  به گزارش اشکذر نیوز، مراسم تحلیف اعضای دوره چهارم شورای شهر اشکذر و خضرآباد صبح امروز با حضور جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و کارشناسان فرمانداری برگزار شد.

  IMG_7816

  امام جمعه اشکذر درنشست معارفه اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر و خضرآباد، قایل شد‌ن به مشورت شورای اسلامی شهر با توده مردم تأکید کرد و افزود: مشارکت دادن مردم در ارایه خدمات شهری سبب مدیریت بهتر شهر می‌شود.

  IMG_7809

  حجت السلام طالبیان مردم شهر اشکذر و خضرآباد را مردمی متدین، پایبند به مبانی اعتقادی و پشتیبانان واقعی نظام دانست و خاطرنشان کرد: شوراها باید در مسیر خدمت به مردم این منطقه تلاش کنند و اگر فردی نیازمندی به خدمتشان آمد دستش را بگیرند و در حد اختیارات خود نیز به او کمک کنند.

  حجت السلام غالبی امام جمعه خضرآباد نیز به اهمیت مشورت در کلام معصومین(ع) اشاره کرد و افزود: موضوع مشاوره در اسلام با اهمیت خاصى تلقى شده، پیغمبر اکرم (ص) با این که قطع نظر از وحى آسمانى آن چنان فکر نیرومندى داشت که نیازى به مشاوره نداشت براى اینکه از یک سو مسلمانان را به اهمیت مشورت متوجه سازد تا آن را جزء برنامه هاى اساسى زندگى خود قرار دهند، و از سوى دیگر، نیروى فکر و اندیشه را در افراد پرورش دهد، در امور عمومى مسلمانان که جنبه اجراى قوانین الهى داشت (نه قانونگذارى) جلسه مشاوره تشکیل مى داد.

  وی ادامه داد: مخصوصاً زمانی که براى رأى افراد صاحب نظر ارزش خاصى قائل بود، تا آنجا که گاهى از رأى خود براى احترام آنها، صرف نظر مینمود چنان که نمونه آن را در “جنگ احد” می توان مشاهده کرد و مى توان گفت: یکى از عوامل موفقیت پیامبر(ص) در پیشبرد اهداف اسلامى همین موضوع بود.

  در ابتدای جلسه فرماندار شهرستان، ضمن  قدردانی از خدمات و تلاش های صورت گرفته اعضای سابق این شوراها، انتخابات اعضای جدید این شورا را تبریک گفت و خاطر نشان کرد: مسئولان باید خدمت بدون منت و کسب رضایت الهی به مردم را سرلوحه کارشان قرار دهند زیرا که توفیق خدمت به مردم را خدای متعال به مسئولان عنایت کرده است.

  IMG_7823

  وی افزود: خیلی از افراد در جامعه رئیس جمهور، وکیل، وزیر، نماینده مجلس شدند ولی توفیق خدمتگزاری به مردم را پیدا نکردند چرا که در مسیر رضایت‌مندی خدا حرکت نکردند.

  این مسئول ادامه داد: مسئولان باید در احترام و تکریم ارباب رجوع دریغ نورزند و نگاه قومی، قبیله‌ای و طایفه‌ای به مردم نداشته باشند تا آثار خدمتشان ارزشمند و ماندگار شود.

  IMG_7811

  منبع : نسیم صادق

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/vlHDl

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *