اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
به منظور بررسی مسائل و مشکلات آثار تاریخی شهرستان اشکذر

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد از آثار تاریخی عزآباد بازدید کرد

شناسه خبر : 96569 | تاریخ انتشار : : 15 بهمن 1399 - 22:03 | ارسال توسط :

در حاشیه بازدید مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی، و گردشگری استان که به منظور بررسی مسائل و مشکلات آثار تاریخی شهرستان اشکذر به همراه فرماندار این شهرستان از روستای عزآباد انجام شد؛ گزارش فعالیت یک ساله موسسه اسفنجرد به وی ارائه شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ به منظور بررسی مسائل و مشکلات آثار تاریخی شهرستان اشکذر سید مصطفی فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد به همراه هادی هادی نسب فرماندار شهرستان اشکذر و محسن خلیلی مجومرد بخشدار مرکزی از مسجد جامع، ارگ باستانی، مجموعه های تاریخی سرحوض و تغاره بند روستای عزآباد بازدید کرد.

بنابر این گزارش مسایل و مشکلات مربوط به حوزه میراث فرهنگی این روستای تاریخی از جمله تهیه طرح کاوش مسجد جامع، مرمت برج قلعه، ساباط  و آب انبار تغاره بند بررسی شد.

بازنگری در مورد سوابق تاریخی قلعه و مسجد جامع، مشکلات ساخت و ساز شهروندان در بافت های تخریبی نیز از دیگر مواردی بود که در این بازدید؛ از سوی فاطمی مورد بررسی قرار گرفت.

خاطر نشان میگردد؛ در حاشیه این بازدید گزارشی از فعالیت های یکساله گروه مردم نهاد خرد اسفنجرد در زمینه حفظ و مرمت آثار  و ابنیه میراث فرهنگی عزآباد ارائه شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/zkEnA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec