• کد خبر: 22639
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 8 خرداد 1392 - 14:53
  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد چگونگي روند حل مشكلات واحد بزرگ صنعتي فولاد ميبد را تشریح کرد.

  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد سه‌شنبه در نشستی خبری در مورد اعتبار مورد نیاز تکمیل واحدهای صنعتی نیمه تمام و همچنین زمینه‌ های فعالیت آنها اظهار داشت: در حال حاضر ۹۸۲ واحد صنعتی نیمه‌تمام در استان یزد در حال تکمیل واحدهای خود هستند و برای تکمیل این واحدها به ۵هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است. که بخشی از آن به صورت ارزی و بخشی دیگر به صورت ریالی تامین خواهد شد.

  محمدمهدی زارع در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت فولاد میبد و چگونگی روند حل مشکلات این واحد بزرگ صنعتی اظهار داشت: بعد از مرحله اول مزایده این واحد که توسط سازمان خصوصی سازی برگزار شد، شخص برنده مزایده معرفی شد اما کار بسیار ناموفق بود و تا حدی پیش رفت که برنده مزایده خلع ید شد و مزایده مرحله دوم برگزار شد.

  وی بیان کرد: برنده مزایده دوم، گروهی متخصص با سابقه‌ای درخشان است که امیدواریم با این سابقه درخشان بتواند واحد فولاد میبد را به نفع استان و کشور راه‌اندازی کند.

  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت استان یزد به لحاظ صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: استان یزد هم‌اکنون به لحاظ صنعتی رتبه ششم، از لحاظ معدن و ذخیره معدنی رتبه دوم و از لحاظ صادرات جزو ۱۰ استان برتر کشور است.

  زارع با ارائه آماری در مورد هر یک از این بخش‌ها یادآور شد: در حوزه صنعت اکنون بیش از سه هزار و ۴۰۸ واحد بهره برداری شده و مشغول فعالیت هستند و سه هزار و ۷۱۷ جواز تاسیس معتبر نیز در دست متقاضایان راه اندازی واحدهای تولیدی است.

  منبع: مهر

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/AnbD6

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *