اشکذر خبر

[corner-ad id="1"]
تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

مدرسه علی‌آباد رستاق بنایی شاخص در بین مدارس تاریخی استان

شناسه خبر : 48027 | تاریخ انتشار : : 07 دی 1394 - 9:55 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، این بنا در روستای علی‌آباد رستاق و در فاصله ۲۵ کیلومتری شمال استان و جنب جاده ترانزیت یزد – تهران واقع‌شده است. مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشکذر اظهار داشت: آنچه که این بنا را در بین سایر مدارس تاریخی استان شاخص می‌سازد، وجود محلی برای بارانداز و […]

به گزارش اشکذر نیوز، این بنا در روستای علی‌آباد رستاق و در فاصله ۲۵ کیلومتری شمال استان و جنب جاده ترانزیت یزد – تهران واقع‌شده است.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اشکذر اظهار داشت: آنچه که این بنا را در بین سایر مدارس تاریخی استان شاخص می‌سازد، وجود محلی برای بارانداز و استراحت کاروانیان جنب مدرسه بوده که این رباط باعث تبادل فرهنگی بین مسافرین و معلمین مدرسه و مبادلات فرهنگی با سایر مناطق می‌شد.
سید محمدجعفر میرجلیلی گفت: در این رباط افرادی از مناطق دور هرچند برای مدت کوتاهی جمع می‌شدند و مدرسه کارکرد اجتماعی به خود می‌گرفت این اجتماع باعث شده بود تا مدرسه تبدیل به محلی برای برخورد و تبادل آرا و اندیشه‌های اسلامی، مذهبی و سیاسی اقوام مختلف شود.
وی افزود: بنا بر اسناد موجود چند نفر از افراد سرشناس و شخصیت‌های علمی و فرهنگی استان در این مدرسه به تحصیل مشغول بوده‌اند.
میر جلیلی در پایان عنوان کرد: پرونده ثبتی این بنا جهت ثبت در فهرست آثار ملی در دست تهیه است.

IMG_3841

IMG_3814

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/PgIZx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124