اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

مدارس دانش‌آموزان ایرانی و اتباع خارجی در زارچ جداسازی شد

شناسه خبر : 43773 | تاریخ انتشار : : 24 شهریور 1394 - 9:10 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از فارس، محمد کمالی، بعد از ظهر امروز در نشستی خبری با بیان اینکه آموزش و پرورش زارچ از سال 72 تا 84 به مدت 12 سال به صورت نمایندگی زیر نظر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد اداره می‌شد، اظهار داشت: از سال 84 این اداره مستقل و در […]

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از فارس، محمد کمالی، بعد از ظهر امروز در نشستی خبری با بیان اینکه آموزش و پرورش زارچ از سال 72 تا 84 به مدت 12 سال به صورت نمایندگی زیر نظر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد اداره می‌شد، اظهار داشت: از سال 84 این اداره مستقل و در یکی از مدارس مستقر شد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش زارچ با 330 کادر آموزشی و اداری و نزدیک به 4 هزار دانش‌آموز در 30 آموزشگاه شامل 17 دبستان و 13 مدرسه مقطع متوسطه مشغول فعالیت است.

کمالی با اشاره به موفقیت‌های دانش‌آموزان زارچ در برنامه‌های مختلف فرهنگی، علمی و آموزشی از جمله کنکور سراسری خاطر نشان کرد: در کنکور سراسری امسال در سطح استان، زارچ بعد از میبد رتبه دوم را از لحاظ پذیرش دانش‌آموزان در دانشگاه‌ها نسبت به جمعیت دانش‌آموزی از آن خود کرد.

رئیس آموزش و پرورش استان یزد خاطر نشان کرد: امسال زارچ چهار رتبه برتری در کنکور سراسری داشت که رشته‌های پزشکی، حقوق و روانشناسی یزد و IT دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران پذیرش شدند.

کمالی در پاسخ به سئوال خبرنگاری در مورد کمبود معلم در مدارس زارچ عنوان کرد: در زارچ نیز مانند دیگر مناطق استان یزد در مقطع ابتدایی با کمبود معلم مواجه بودیم که با ارائه آموزش‌های لازم، مربیان پیش‌دبستانی به صورت موقت به کار گرفته شدند اما هیچ تعهدی در قبال استخدام آنها در مدارس نداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد فضاهای آموزشی نیز بیان کرد: در بخش زارچ مشکل جدی در زمینه فضاهای آموزشی نداریم اما با توجه به اینکه در حال حاضر، چهار مدرسه این شهر به صورت دوشیفته اداره می‌شوند، امیدواریم با بهره‌برداری از دو مدرسه تقریبا تکمیل شده و دو مدرسه خیرساز در دست احداث، بتوانیم این مدارس را از حالت دو شیفته خارج کنیم.

کمالی ادامه داد: در حال حاضر پروژه‌های خیرساز سلمان و امام رضا (ع) در دست احداث است که مدرسه سلمان در واقع از پروژه‌های «یک مدرسه هزار خیر» محسوب می‌شود و در استان یزد تنها چند مورد از این مدارس وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به در دست احداث بودن مدرسه خیرساز واحدی عنوان کرد: اگر مسئولان استان برای تکمیل این مدرسه کمک‌های لازم را داشته باشند، به زودی شاهد بهره‌برداری از این مدرسه نیز خواهیم بود.

رئیس ‌آموزش و پرورش زارچ در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تا چندی پیش دانش‌آموزان ایرانی و اتباع بیگانه با یکدیگر در یک مدرسه تحت آموزش قرار می‌گرفتند، اظهار داشت: اکنون جداسازی این دانش‌آموزان انجام و دو مدرسه دخترانه و پسرانه به نام‌های محبت و دوستی در زارچ برای اتباع بیگانه راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 240 دانش‌آموز تبعه بیگانه که اغلب آنها اهل افغانستان هستند در شهر زارچ زندگی می‌کنند که 200 نفر از آنها در مقطع ابتدایی مشغول تحصیل هستند.

کمالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازگشایی مدارس زارچ از اول مهرماه با توجه به تعطیلی‌های رسمی موجود، عنوان کرد: امسال 440 دانش‌آموز کلاس اولی وارد سیستم آموزش و پرورش زارچ می‌شوند.

به گزارش فارس،‌ بعد از این نشست، خبرنگاران حاضر در جلسه از دو مدرسه در دست احداث شهر زارچ بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند احداث این پروژه‌ها قرار گرفتند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/8QDSq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124