• کد خبر: 587
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 - 17:59

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و نماینده مردم یزد و صدوق گفت: ۴ مشکل اساسی استان یزد به ترتیب اولویت : آب،محیط زیست، شغل و عدم توزیع مناسب امکانات و سرمایه در استان می باشد.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از  مبارز نیوز؛ محمد صالح جوکار صبح امروز در نشست خبری که با اصحاب رسانه ای استان یزد دردفتر مجمع نمایندگان استان یزد داشت گفت: مشکل آب یزد جدی است و اتفاقی که در قبل اواخر سال گذشته افتاد باعث این شد که مسئولان متوجه بحران آب در یزد بشوند و تصمیمات خوبی در این خصوص بگیرند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: یکی از مشکلات اساسی که استان با آن روبه روست همین مشکل کم آبی است که اگر راه حلی برای آن پیدا نشود استان یزد در خیلی از بخش های صنعتی به بن بست می رسد.

  وی با اشاره به اینکه احداث بسیاری از صنایع در استان یزد نیازمند آب است گفت: از جمله این صنایع صنعت پتروشیمی است که با وجود اینکه دستور احداث این کارخانه در یزد گرفته شده است اما چون استان با مشکل آب روبه روست بحث آن منتفی شد.

  وی دومین چالش پیش روی استان یزد را محیط زیست عنوان کرد و افزود: استان یزد از اردکان تا یزد در یک کریدوری قرار گرفته است که به دلیل عدم پیش بینی های درست در خصوص احداث این صنایع به خاطر آلودگی که این صنایع ایجاد می کنند امروز ما ناچار به تعطیلی برخی از صنایع و حتی شهرک ها هستیم که نمونه بارز آن شهرک فولاد خضر آباد یزد است که می بایست تعطیل شود.

  نماینده مردم یزد و صدوق افزود: ما در صددیم با مشوق هایی که به صنایع پرداخت می کنیم و با یک زیر ساخت درست صنایع را از محدوده شهر خارج کنیم.

  جوکار خاطرنشان کرد: عدم نظارت جدی بر روی صنایع استان سبب شده است تا صنایع به تعهدات خود در این زمینه عمل نکنند.

  وی سومین چالش پیش روی استان را مسئله اشتغال دانست و افزود: درست است که نرخ بیکاری استان یزد نسبت به استان های دیگر پایین تر است اما این شاخص همیشه اینگونه نخواهد ماند.

  جوکار گفت: ما باید به صنایعی در استان یزد توجه ویژه داشته باشیم که همساز با بافت تاریخی یزد برای جوانان این استان شغلی در عرصه تولید ایجاد کند نه شغل کاذب.

  وی افزود: متأسفانه ما در استان یزد از هر ۲۷ نفر ۱ نفر دارای واحد صنفی است که این میزان می بایست کاهش یابد.

  جوکار عدم توزیع مناسب امکانات و سرمایه ها در استان یزد را چهارمین مشکل استان دانست و خاطر نشان کرد: متأسفانه در بخشی از مناطق استان یزد سرمایه گذاری مناسبی نشده است که این عامل خود سبب مهاجرت و عدم تعادل در رشد جمعیتی در استان یزد شده است.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/nwNFY

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *